17
2020
2013-09-27

Jest dobrze, a będzie...


Pogoda w ostatnich dniach nas nie rozpieszcza. Prawie codziennie pada i wieje. Pora już wyjąć z szafy kurtki i czapki. Cóż powiedzieć... jesień przyszła - zarówno kalendarzowa, jak i astronomiczna. Powodów do zdziwienia być nie powinno. W końcu wrzesień prawie dobiegł końca.

Wszyscy zdążyli już chyba przyzwyczaić się do obowiązków - dzieci do codziennej nauki, a dorośli do pracy. Niektórzy wpadli w wir pracy do tego stopnia, że trudno ich od niej oderwać. Inni natomiast muszą zrobić sobie kilka dni wolnego z powodu choroby, bo sezon na przeziębienie i grypę w tym roku zaczął się wyjątkowo wcześnie. Przychodnie zdrowia odwiedza codziennie wiele osób, których męczy kaszel, ból gardła i wysoka temperatura. W tym przypadku lepiej posłuchać lekarza i na kilka dni położyć się do łóżka. Praca pracą, zdrowie jest najważniejsze.
 
Przechodzę do dobrych wieści, bo takie też oczywiście są. PKS „Sokołów” w ubiegłym tygodniu dostał ponad 2 mln złotych unijnego wsparcia. Pieniądze przeznaczone zostaną na 5 nowoczesnych autobusów, dzięki czemu nasze podróże staną się jeszcze bardziej komfortowe. Projekt zostanie zrealizowany jeszcze  w tym roku. Ale więcej o tym przeczytacie w oddzielnym artykule.
 
Kolejna sprawa to remont ośrodka kultury. Gdy budynek nie był remontowany, wszyscy narzekali, że jest nieciekawie. Gdy remont ruszył pełną parą, również pojawiły się głosy sprzeciwu. Według mnie (i większości osób również) z remontu należy się cieszyć. Owszem, na czas remontu kino będzie nieczynne, a zajęcia grup artystycznych odbywać się będą w innych obiektach; jednak pomyślmy o tym, że za rok będzie na co popatrzeć. To miejsce będzie magiczne - dosłownie i w przenośni.
 
Na koniec mała rada. Przestańmy narzekać i pomyślmy o tym, że jest dobrze, a będzie... jeszcze lepiej. Pozytywne myśli przyciągają pozytywne zdarzenia. Słyszeliście o tym???
 
KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe