17
2020
2017-08-08

Jeśli piątek, to na „Trawnik Coolturalny”


   Za nami kolejne wakacyjne piątki i kolejne popołudniowe spotkania z cyklu „Herbatka dla Seniora”, koncerty „Wieczorową porą" oraz Plenerowe Kino Letnie. A wszystko, jeśli tylko pogoda sprzyja, na „Trawniku Coolturalnym” przy Sokołowskim Ośrodku Kultury.
   28 lipca od godz. 17 dla licznie przybyłych seniorów na plenerowej scenie wystąpił zespół „Złote lata". Tradycyjnie nie zabrakło tytułowej herbatki i nie tylko. O 20: 00 w sali widowiskowej zaśpiewała Sandra Bazylczuk. Po półgodzinnym koncercie utalentowanej sokołowianki publiczność miała okazję przenieść się w fascynujący świat Dalekiego Wschodu, a to za sprawą prezentacji multimedialnej utrwalającej wspomnienia z wyjazdu ZPiT „Sokołowianie" do Indonezji i Singapuru. O 21 tradycyjnie rozpoczęła się projekcja filmu „Jak Bóg da", włoskiej komedii - „lekkiej, zwiewnej, wbijającej uroczo szpilę w laickie dogmaty”.    
  4 sierpnia w ramach „Herbatki dla Seniora" nieśmiertelne przeboje ostatnich kilkudziesięciu lat przypomniał zespół „Retro Stars", prowadzony przez Marka Kołodziejskiego, który na zakończenie koncertu wykonał własną kompozycję do słów  wzruszającego wiersza Franciszka Kobryńczuka „Walizka”. Bezpośrednio po seniorach wystąpiły Anna Maria Maliszewska i Gabriela Pliszka-Kraska, prezentując polskie i światowe przeboje z filmów. W nieco odmiennym repertuarze wystąpiła Monika Gawrońska, której na gitarze akustycznej akompaniował Adam Tokarski. Wszyscy wykonawcy byli gorąco oklaskiwani. Dyrektor Marcin Celiński dziękując występującym podkreślał, że Sokołów i okolice to zagłębie niezwykle zdolnych wokalistów i muzyków, czego zazdroszczą nam okoliczne miasta. 
   Wieczór na Trawniku Coolturalnym zakończyła projekcja   polskiej komedii romantycznej „Słaba płeć?" z Olgą Bołądź, Piotrem Adamczykiem i Marcinem Korczem w rolach głównych.


 
J.O.   

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe