11
2020
2018-10-30

Jesienne harce w lesie w Gródku


Piękna pogoda, polska złota jesień, słońce ogrzewające policzki, ciekawe zadania i fantastyczna grupa ludzi - to przepis na udaną harcerską grę jesienną w lesie i udaną zabawę. Taką całodzienną grę harcerki i harcerze z 22DH z Jabłonny Lackiej mieli zorganizowaną 13 października w Gródku.

Gra była elementem Turnieju Zastępów o Puchar Drużynowej oraz sprawdzeniem wiedzy i umiejętności harcerskich. W grze wzięli też udział nowi członkowie drużyny, którzy w sobotę rozpoczęli swoją przygodę z harcerstwem.

W patrolach harcerze już z rana wyruszyli na kilkukilometrową trasę polnymi drogami i lasem z gps-eme w dłoni, aby zmierzyć się z przygotowanymi dla nich zadaniami. Zadania zaś były różne np. zabawy integracyjne, w których musieli wykazać się współpracą, udzielenie pierwszej pomocy, zadania sprawdzające celność i spryt – strzelanie z łuku czy wiatrówki. Były też zadania zręcznościowe: czołganie się, pajęczyna, mostek linowy itp. Gra zakończyła się po południu przy harcdomku wspólnym ogniskiem.

Jednym z elementów jesiennej, harcerskiej gry terenowej było też wykonanie domku na zimę dla owadów. Domki wyszły piękne i niezwykle pomysłowe! Wszystkie zastępy wykazały się podczas gry wiedzą i umiejętnościami z technik harcerskich i już nie mogą doczekać się kolejnej leśnej wyprawy.

Zbiórkę przygotowała drużynowa phm. Anna Kożuchowska-Kurylak oraz pwd. Adam Mazurek.
Info / Fot: 22 DH z Jabłonny Lackiej 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe