17
2020
2018-04-25

„Jesień życia, a w sercu wiosnę masz" - 15-lecie Zespołu Wokalnego „Seniorynki”


„Płyną nasze lata płyną/ a my wciąż z wesołą miną/ nie dajemy się starości / i bawimy gości”… Tymi słowami okolicznościowej piosenki Zespół Wokalny „Seniorynki” powitał zebranych w Sokołowskim Ośrodku Kultury we wtorkowy wieczór 17 kwietnia. Grupę przedstawiła jej założycielka i kierownik artystyczny, autorka słów wielu utworów, czyli Danuta Kalinowska.

Na Jubileusz 15-lecia grupy przybyła bardzo liczna publiczność – oficjalni goście, przedstawiciele władz, przyjaciele, rodzina i inni wielbiciele występów niestrudzonych i utalentowanych sokołowskich seniorów. Nie zabrakło Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc, która od początku, jeszcze jako dyrektor SOK, wspierała „Seniorynki”. Wszystkich serdecznie powitał obecny dyrektor SOK Marcin Celiński. Podkreślił, że zespół, znany ze swojej pasji, zaangażowania i humoru, w czasie półtorej dekady istnienia dał 350 koncertów, rozbawiając i rozsławiając Sokołów i zajmując czołowe miejsca w konkursach i festiwalach.

Jubileuszową Galę prowadziła Alina Simanowicz. Na początku przedstawiła historię zespołu, który powstał w Sokołowskim Ośrodku Kultury jako forma działalności artystycznej seniorów. W tej grupie twórczej znaleźli oni doskonałe miejsce na realizację swoich marzeń. W krótkim czasie zespół rozrósł się liczebnie do ponad dwudziestu osób, dołączyli też panowie. O pracy z seniorami mówił Zbigniew Filiks, pierwszy kierownik muzyczny. Podkreślił, że w jego pamięci pozostała atmosfera entuzjazmu i humoru. Iwona Mergo-Golatowska, która też prowadziła zespół, z sentymentem wspominała minione lata, gratulowała determinacji i sukcesów. Z kolei Piotr Kucharek, wspomagany przez Gabrielę Pliszkę- Kraskę obecny kierownik muzyczny, powiedział między innymi, że wszyscy w zespole stanowią jedną rodzinę, bo nie liczy się wiek, ale chęć do artystycznego działania. Dodajmy, że przez kilka lat grupę prowadziła Bożena Kaczmarek.

W trakcie koncertu jubilaci zaprezentowali kilkanaście utworów ze swojego jakże bogatego repertuaru: piosenki retro, okolicznościowe i ludowe, a także kabaretowe monologi, dialogi i scenki. Występ był więc tradycyjnie okazją do doskonałej, wspólnej zabawy, a publiczność nie szczędziła braw. Zespół kolejny raz udowodnił prawdziwość frazy, że „Jesień życia, a w sercu wiosnę masz”. Na bis zabrzmiał przedwojenny „Bal u weteranów”, oczywiście ze słowami autorstwa Danuty Kalinowskiej.

W drugiej części koncertu jubilaci zasiedli w pierwszym rzędzie, aby wysłuchać muzycznych dedykacji - niespodzianek. Zespół wokalny „Złote Lata” na melodię piosenki „Sokoły” wyśpiewał historię bohaterów wieczoru i serdeczne życzenia. „Sokołowscy bardowie” przypomnieli przeboje z dawnych lat, przy których sokołowscy seniorzy i ich goście niejeden raz się bawili. Kiedy zabrzmiało „Kapitańskie tango”, a potem „Samotna fregata”, przed sceną nie zabrakło tańczących par. Dla „Seniorynek” zaśpiewały też dwa wyjątkowe duety duety – ZI (Zbigniew Filiks i Iwona Mergo-Golatowska) oraz Gabriela Pliszka-Kraska i Piotr Kucharek.

Uczestnicy wieczoru z nostalgią oglądali archiwalne fotografie zespołu prezentowane na ekranie w czasie występów oraz wyeksponowane w gablotach w dolnym holu.

Na zakończenie jubileuszowej gali delegacje z zaprzyjaźnionych ośrodków kultury, władze miasta Sokołów Podlaski – przewodniczący Waldemar Hardej, burmistrz Bogusław Karakula, wiceburmistrz Krzysztof Dąbrowski, wicemarszałek Senatu Maria Koc i senator Waldemar Kraska i inne życzliwe osoby nie szczędzili serdeczności. Były życzenia, kosze kwiatów, listy gratulacyjne, prezenty i …olbrzymi jubileuszowy tort dla wszystkich.

Wieści Sokołowskie również życzą Zespołowi „Seniorynki” zdrowia i kolejnych wspaniałych Jubileuszy.
 













J.O.
Fot. Janusz Mazurek, SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe