42
2019
2015-06-12

Jednogłośnie na TAK!


W kilku samorządach w powiecie sokołowskim - o czym pisaliśmy w poprzednich numerach "Wieści Sokołowskich" - odbyły się już sesje absolutoryjne. W miniony wtorek przyszedł czas na Sterdyń.

Absolutorium przyznaje się wójtowi za wykonanie zeszłorocznego budżetu. W gminie Sterdyń nad budżetem w 2014 roku pracował głównie (aż przez 11 miesięcy) Czesław Marian Zalewski. Po jesiennych wyborach stery w gminie przejęła Grażyna Sikorska - i to ona kończyła wykonanie tego budżetu. Absolutorium przyznano więc obu wójtom. A przyznano jednogłośnie. 
 
Prace inwestycyjne w gminie Sterdyń w 2014 roku pochłonęły 2 mln 70 tysięcy, z czego 1 mln 270 tysięcy to środki własne, 485 tysięcy pochodzi z dotacji ze środków krajowych i europejskich, a 313 tys. - z zaciągniętej pożyczki.
 
Po udzieleniu absolutorium głos zabrał między innymi były wójt Czesław Marian Zalewski.  - Absolutorium co prawda udziela się tylko wójtowi, ale tak naprawdę jest ono dla wszystkich pracowników urzędu, bo wszyscy nad tym budżetem pracowali - mówił wójt, po czym złożył życzenia swojej następczyni. - Obecnej władzy życzę przede wszystkim tego, aby gmina nadal się rozwijała. Są ku temu dobre przesłanki - dodał włodarz.
 
Grażyna Sikorska również dziękowała radnym za udzielenie absolutorium i gratulowała swojemu poprzednikowi. 

KW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe