1
2020
2014-02-17

Jeden miesiąc, a dwie wypłaty?


Pracownicy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim za miesiąc styczeń pensję otrzymali 2 razy. Nie były to jednak dwie wypłaty, lecz jedna - płacona w ratach.

- To wstyd - komentują pracownicy SP ZOZ. - Tak wielki publiczny zakład zatrudniający około 500 osób, jakim jest szpital nie dość, że mniejsza nam pensję, to jeszcze opóźnia się z jej wypłaceniem. Tak nie powinno być!

Zdaniem niektórych pracowników szpitala, złe strony funkcjonowania placówki ciągle są ukrywane. 

Więcej w papierowym wydaniu - w najbliższą środę.

« wróć | komentarze [28]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Złe stony funkcjonowania szpitala są ukrywane, bo przecież trzeba wygrać wybory a potem juz można ujawnić prawdę.

......
2014-03-03 23:18:34

"Ewa Wojciechowska zapytana o udział SP ZOZ-u w przetargach na prowadzenie gminnych ośrodków zdrowia odpowiada wprost – Oczywiście, że nie chcemy ich oddać, ale najbardziej zależało nam na tych dużych ośrodkach zdrowia, którymi zainteresowane są firmy niepubliczne. Małymi się nie interesują, ponieważ nie jest to opłacalne. Prawda jest taka, że zostają nam właśnie te małe, a jesteśmy jednym z nielicznych w Polsce ZOZ-ów, który ma aż tak dużo POZ. Najbardziej nam zależało na ośrodkach w Bielanach czy w Jabłonnie Lackiej, a te akurat się od nas oddzieliły. Staram się rozmawiać z wójtami aby zeszli z czynszu, czy żeby np. sprzątanie wzięli na swoje barki, ponieważ niestety po zapłaceniu mediów, najmu lokalu i wypłacie pensji pracowników wychodzi na to, że małe ośrodki się nie bilansują. Jeśli chodzi zaś o większe ośrodki, to może ja i chciałabym je wyremontować i przystosować dla osób niepełnosprawnych, gdybym tylko miała dodatni bilans finansowy, ale szpital ma kłopoty i po to przyszłam do Sokołowa, aby te kłopoty zniwelować, dlatego mówimy o zwolnieniach i obniżce poborów." ... A teraz nie ma ośrodków i jest fajnie.

....
2014-02-27 15:09:47

janka, a może trzeba zapytać wprost: kto wziął w łapę za oddanie ośrodków prywatnym spółkom?

JP.
2014-02-23 13:43:18

Wójtowie zamiast poczekać, dać szansę nowej dyrektorce chociaż 1 rok, to świadomie lub nie swiadomie, wykopali jej jeszcze jeden dołek, kłode pod nogi. I powinni się wstydzić.Obsługa medyczna w ich gminach się nie poprawiła.Dostęp do lekarzy, jest ograniczany a pacjent dalej jest na szarym koncu ogonka.I mieszkańcy Gmin powinni im teraz za to "podziękować". A kasę (miesięczny ryczałt) zbija prywaciarz. Wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd.

janka
2014-02-23 13:10:10

\" Straciliśmy pięć ośrodków zdrowia, które dawały nam dochody – mówi radny Ratyński, dodając, że nie rozumie jak wójtowie mogli oddać ośrodki firmom, które teraz zbijają na tym kokosy. Takie działania - jak tłumaczy radny - są jednoznaczne z tym, że samorządowcy pozbawili sokołowski zakład przyszłości i nie powinni mieć dalszego wpływu na losy publicznej placówki zdrowia.\" Nie wójtowie ponoszą winę, tylko SPZOZ, w tym twierdzeniu radny myli się i to bardzo.Niemiła była księdzu ofiara zabrano cielęta do domu...a szpital ponosi dziś konsekwencje utraty stałego dochodu.


2014-02-22 23:43:13

"Dyrekcja szpitala wystąpiła do burmistrza miasta i gminy Kosów Lacki z prośbą o odstąpienie podatku od nieruchomości z tytułu korzystania z ośrodka zdrowia. Taka decyzja, jak informuje Jan Słomiak jest cały czas rozważana. - Osobiście nie chcę zarabiać na służbie zdrowia dlatego rozważamy decyzję o odstąpieniu od podatku, szkoda tylko, że od momentu kiedy SP ZOZ przejął opiekę nad przychodnią w Kosowie nieustannie słyszę zarzuty, że funkcjonowanie ośrodka jest zupełnie nieopłacalne, a to nieprawda – zauważa Jan Słomiak. – Niemal na każdej sesji Rady Powiatu to wyjaśniam i powiem po raz kolejny – POZ-ty przynoszą zysk, i to trzeba jasno i wyraźnie podkreślić. Jak wiemy to nie w przychodniach, a w szpitalu jest wiele do zrobienia. Tyle że do osiągnięcia sukcesu niezbędne jest wspólne porozumienie- podkreśla burmistrz. " - [...] 2012-10-09. W tym czasie za szpital odpowiadała B.Niemińska-Gromada i R.Przybylski

dziękujemy za nieopłacalne ośrodki!
2014-02-22 23:34:50

W Siedlcach "Centrum" chciało przejąć jakiś ośrodek. Lobbował za nimi przewodniczący rady. Obaj zostali spławieni przez resztę z hukiem. Przynajmniej tam wykazano się zdrowym rozsądkiem i umiejętnością liczenia własnych pieniędzy. Tu uwierzono w mąrdość "zbawców" zza siedleckiej miedzy. Niestety oni przyszli i pójdą nierozliczeni (z workiem pieniędzy, jakiego się tutaj dorobili), a my zostaniemy z całym tym syfem. PSL wypije piwo, które naważyli inni. A starosta niezważając na nic sam siebie pogrąża nierozsądnymi decyzjami które są wodą na młyn dla opozycji przebierającej nogami z niecierpliwości aby znów dorwać się do koryt i władzy.

Rec
2014-02-22 22:58:23

Starosta jak zawsze robi co mu każą zamiast samemu myśleć i przewidywać. Daje się chłop rolować jak makowiec.

:)
2014-02-22 22:48:33

Starosta chyba oczadział tworząc nowe stanowisko dla swojego asystenta? To gdzie te oszczędzanie w urzędzie, o którym mówiono? Jeszcze mało tam ludzi pracuje? Co innego się mówi a co innego robi.To jest dopiero wstyd i oszukiwanie swoich wyborców.

jk
2014-02-22 09:11:35

racja, dyrektory z siedlec, doktory z siedlec, księgowe z siedlec, skarbniki z siedlec, prywatne ośrodki z siedlec się wepchły i żadzą się w sokołowie jak u siebie. Nie chce ciołkoskiego zpowrotem widzieć w szpitalu bo to nie jest dobry pomysł a u nas som nasi do roboty też a nie tylko obce co sie na niczym nie znajom i wszystko oddały

AP
2014-02-21 23:52:33

te ośrodki to przechandlowano za ciężkie pieniadze. ktoś wzion w łape

Acik
2014-02-21 23:42:31

A Dyrektor jak Janukowycz po trupach

widz
2014-02-21 20:03:53

A nie wstydzą się gdy trzeba wzywać pogotowie na izbę przyjęć by pomóc chorej osobie.Wstydem jest brać pieniądze za taką pracę.A może ktoś opisze zwyczaje w szpitalu - to niezła egzotyka.

namolny
2014-02-21 17:54:24

Starosta pracuje na swój wizerunek , niech jeszcze paru zatrudni to się Czarnocki z Ciołem będą cieszyć dookoła głowy, a szpital diabli wezmą po zmianie władzy

js
2014-02-21 17:13:50

Kto? Minar i Sosna czyli PełO.

do...
2014-02-21 17:10:43


Dane kontaktowe