11
2020
2013-10-18

Jeden kierował, drugi atakował


Dwóch mężczyzn jadących seatem ibizą odpowie niebawem przed Sądem. Jeden za próbę ucieczki z miejsca kontroli i kierowanie w stanie nietrzeźwym, drugi za agresję skierowaną do policjantów.  Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi.

W niedzielę, 13 października około godz. 1.25 w Smuniewie gm. Repki, patrol z tamtejszego posterunku zauważył jadący drogą samochód. Ponieważ pojazd miał niesprawne oświetlenie, postanowili go skontrolować. Kiedy policjanci dali latarką sygnał do zatrzymania, samochód początkowo zwolnił, a następnie zaczął uciekać. 
Policyjny patrol ruszył za uciekającym autem, które po przejechaniu kilkuset metrów, skręciło na posesję i tam zatrzymało się. Mężczyźni znajdujący się w samochodzie zaczęli uciekać, jednak policjanci okazali się sprawniejsi i zatrzymali ich. Podczas zatrzymywania, pasażer zaczął zachowywać się agresywnie i w ten sposób zmusil policjantów do odstąpienia od przeprowadzenia kontroli i pojazdu i kierowcy.
Jego zachowanie jednak nic nie zmieniło. Został obezwładniony i zatrzymany. Noc spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych sokołowskiej policji. Tam pozostał do czasu wytrzeźwienia.  Niebawem odpowie za wywieranie wpływu na czynności służbowe policjantów.
Nieodpowiedzialny kierowca, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, tak jak kolega też będzie musiał odpowiedzieć przed Sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwym i ucieczkę z miejsca kolizji drogowej grozi mu wysoka kara grzywny, a nawet pozbawienia wolności.

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe