32
2019
2018-05-08

Jazzowo i akustycznie


W czwartek 26 kwietnia w Galerii „DOM” Sokołowskiego Ośrodka Kultury wystąpił międzynarodowej sławy pianista i kompozytor Dan Tepfer. Muzykowi towarzyszyli na scenie Michał Barański oraz Arthur Hnatek. Koncert odbył się w ramach projektu „Jazz z Wami”.

Dan Tepfer to francusko-amerykański pianista jazzowy oraz kompozytor. Urodził się w Paryżu w rodzinie z muzycznymi tradycjami. Jego matka była śpiewaczką operową, a dziadek ze strony matki pianistą jazzowym. Mały Dan zafascynowany grą dziadka, podjął naukę gry na fortepianie w wieku 6 lat.

Jazz stał się jego sposobem na życie. Dziś koncertuje na całym świecie jako solista, w duecie czy w trio. W Sokołowie Podlaskim Dan Tepfer zagrał z dwoma świetnymi muzykami – Michałem Barańskim (kontrabas) i Arthurem Hnatkiem (perkusja).

Oprócz koncertowania muzyk zajmuje się także nauczaniem innych. Prowadzi kursy mistrzowskie w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie, w Seoul Institute of the Arts i w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina w Warszawie. Dan Tepfer ma na swoim koncie 9 płyt oraz liczne nagrody i wyróżnienia.
 

Katarzyna Dybowska 
Fot. SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe