43
2019
2019-10-03

Jazz wprost z Ameryki Łacińskiej i Południowej


Miłośników jazzu w Sokołowie nie brakuje. Świadczy o tym najlepiej licznie zgromadzona na koncertach publiczność. Nie inaczej było w piątek 27 września 2019 r. w Galerii DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury podczas koncertu Marita Alban Juarez Quartet.

Grupa założona przez peruwiańsko-polskie rodzeństwo – wokalistkę Maritę i perkusistę José Manuela - przeniosła sokołowską publiczność w egzotyczne kraje pulsujące hipnotyzującą muzyką. Słuchacze byli zachwyceni i tradycyjnie domagali się bisu. Braw i owacji nie było końca.

Zespół wystąpił w składzie: wokal - Marita Alban Juarez, perkusja - José Manuel Alban Juarez, kontrabas - Roland Abreu Krzysztofiak, fortepian - Dominik Wania.

Jak możemy przeczytać o zespole na stronie organizatora: “Płyta kwartetu pt. „Aguas Calientes” ukazała się latem 2015 r. nakładem hiszpańskiej wytwórni YoukaliMusic. Ta wyśmienicie zagrana i zaśpiewana płyta przywraca publiczności najprzedniejszą muzykę z dawnych lat i odległych krain: Brazylii, Kuby Peru, gdzie muzyka jest chlebem życia znacznie bardziej niż u nas. „Aguas Calientes” odzyskuje dla polskich słuchaczy afro latynoską muzykę, zwłaszcza nieśmiertelną brazylijską bossa novę.”

Koncert został zorganizowany w ramach cyklu “Jazz z Wami”, którego twórcą i pomysłodawcą jest Wojciech Kłeczek.


Oprac. KDC
Fot. SOK 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe