17
2020
2013-01-18

Jasełka uczniów PG Nr1


6 stycznia w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny  i  13 stycznia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego podczas mszy św. o godz.11.00 odegrane zostały jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum Nr1 w Sokołowie Podlaskim. W  święto Trzech Króli, jak również w święto Chrztu Pańskiego uczniowie klas pierwszych i drugich przedstawili historię narodzenia maleńkiej miłości i losy Maryi i Józefa. W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć historii związanych z pełnieniem czuwania nad swoją trzodą przez pastuszków, którzy dzięki rozgorzałej łunie aniołów zstępujących z nieba wybrali się do Małego Jezusa, aby oddać mu hołd. W finale przedstawienia trzej królowie wchodząc z wielkim dostojeństwem przez główną nawę świątyni, oddali cześć i złożyli dary Bożej dziecinie. Jasełka zakończyło wygłoszone do wiernych przesłanie, będące wyrazem wielkiej miłości i radości z narodzenia Maleńkiej Miłości.
Młodych aktorów przygotowały panie: Elżbieta Filipczuk, Maria Janista i Maria Skorupka, które opracowały scenariusz oraz przygotowały kostiumy dla artystów.
Podczas Jasełek lokalna publiczność wysłuchała polskich tradycyjnych kolęd i pastorałek, a także kolęd współczesnych w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pana Michała Soszki. Wierni  mieli okazję wysłuchać pięknych polskich kolęd – pełnych miłości i radości, które oprócz prawdy i tajemnicy, posiadają wątki patriotyczne.
Uczniowie w uroczysty sposób przygotowali również oprawę liturgiczną podczas Mszy św., czytali czytania, modlitwę wiernych, śpiewali psalmy i  przynosili do ołtarza dary.
Na zaproszenie ks. Prałata Andrzeja Krupy – proboszcza parafii konkatedralnej oraz ks. Kanonika Stanisława Bogusza – proboszcza Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, uczniowie PG Nr1 już po raz kolejny w bieżącym roku szkolnym zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i wokalne podczas mszy świętych w sokołowskich parafiach, za co dyrekcja, pracownicy oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania.
Dziękujemy również wspaniałej widowni, która przyjęła młodych artystów w tak ciepły sposób i swoje zadowolenie wyraziła gromkimi brawami.

MS

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe