18
2019
2018-12-19

Jasełka i Koncert Adwentowych Trąb


W piątek 14 grudnia w Zespole Szkół w Jabłonnie Lackiej przygotowano wyjątkowe bożonarodzeniowe jasełka. W rolę aktorów wcielili się uczniowie i przybliżyli widzom okoliczności przyjścia Jezusa na świat. Później zaproszono wszystkich na Koncert Adwentowych Trąb, podczas którego swoje umiejętności gry na ligawkach zaprezentowało kilkadziesiąt osób w różnym wieku.

Wszystkich przybyłych przywitała Dyrektor Zespołu Szkół w Jabłonnie Lackiej Jolanta Kondraciuk.

Następnie na scenie pojawili się mali aktorzy, którzy wcielili się w role aniołków, diabełków, pastuszków, króla Heroda, Lucyfera, Maryi i Józefa. Jasełka uatrakcyjnione zostały pięknymi polskimi kolędami i pastorałkami, wykonanymi przez szkolny chór. Po zakończonym występie aktorzy otrzymali gromkie brawa i słodkie upominki.

Kolejnym punktem spotkania był Koncert Adwentowych Trąb, którego oficjalnego otwarcia grą na ligawce dokonał Wójt Gminy Wiesław Michalczuk. W trakcie przeglądu swoje umiejętności gry na instrumentach zaprezentowało kilkadziesiąt osób. Cieszy fakt, że gra na ligawkach staje się coraz bardziej popularna wśród dzieci i młodzieży.

Koncert został poprzedzony trwającymi od października warsztatami dla uczniów nt. metod powstawania ligawek oraz nauki gry. Projekt realizowany przez Samorządowy Klub Sportowy "Jabłonianka" został współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Po zakończeniu koncertu i wręczeniu upominków wszystkim uczestnikom, ks. proboszcz Walenty Wojtkowski poświęcił opłatek i poprowadził wspólną modlitwę.

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnym gronie oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku życzyli wszystkim Wójt Gminy Wiesław Michalczuk, Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Strzała oraz Radny Powiatowy Jerzy Strzała.

Głos zabrała również Magdalena Sałata Dyrektor Siedleckiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, która nie tylko złożyła życzenia, ale także gratulowała uczniom i nauczycielom wspaniałego widowiska. - Trzeba pamiętać, że gra na ligawkach to nie tylko dobra zabawa czy ciekawe doświadczenie. To przede wszystkim kultywowanie tradycji, przekazywanej przez pokolenia - dodała.

Na zakończenie spotkania wszyscy obecni przedstawiciele władz, radni, sołtysi, dyrektorzy placówek oświatowych i instytucji, nauczyciele oraz uczniowie przełamali się opłatkiem.

Jasełkom i Koncertowi towarzyszył również świąteczny jarmark harcerski, podczas którego druhny i druhowie z 22 Drużyny Harcerskiej prezentowali wykonane przez siebie ozdoby i słodkości.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/220,swiatecznie-w-jablonnie.html


Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe