17
2020
2013-07-12

Jarosław Kaczyński w Sokołowie


Niezwykle gorąco przyjęli mieszkańcy naszego powiatu przywódcę najsilniejszej partii opozycyjnej, który przyjechał na zaproszenie senatora Waldemara Kraski.
Już na wiele minut przed przybyciem gościa sala widowiskowa SOK-u była wypełniona. Wśród zebranych byli parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiciele duchowieństwa oraz władz samorządowych wszystkich szczebli. Na początku o istotnych bieżących sprawach mówił poseł Krzysztof Tchórzewski, a po nim poseł Arkadiusz Czartoryski. Następnie Jarosław Kaczyński w około półgodzinnym wystąpieniu dokonał surowej oceny działań obecnego rządu PO – PSL. Wspomniał o złej sytuacji w służbie zdrowia, powolnej likwidacji wszystkiego, co służy obywatelowi – szkół, prokuratur, posterunków policji, bezrobociu, fatalnej sytuacji finansowej państwa. Podawał niektóre liczby potwierdzające ten krytyczny obraz – bezrobocie ponad 2, 3 mln. osób, 75-100 mld. zł wyprowadzanych z Polski bez opodatkowania. Wskazywał, że wybrana ponad 20 lat temu koncepcja rządzenia okazała się anachroniczna. „Nie ma dziedziny, w której ten rząd dobrze wykonywałby swoje zadania” – stwierdził. Dodał też, że niszczy się polską kulturę, obyczajowość, rodzinę, co skutkuje problemami demograficznymi – „jesteśmy na 211 miejscu na świecie pod względem dzietności”. Wspomniał o próbie wprowadzenia do przedszkoli wychowania seksualnego: „To jest pomysł z kabaretu, z jakiejś chorej głowy, rzecz niebywała. Ale niestety z takimi rzeczami mamy w Polsce do czynienia”. Wspominał konkretne sukcesy krótkich rządów Jana Olszewskiego na początku lat 90-tych i oraz rządu koalicyjnego, którego był premierem. Zachęcał do głosowania na swoja partię, wzywał do zgody i współdziałania tych, którym leży na sercu dobro ojczyzny, a nie osobisty interes. Podkreślał, jak duży potencjał jest w młodych ludziach, którzy tu, w ojczyźnie powinni znajdować pracę. Uświadamiał, że obok  zniszczeń w sferze gospodarczej, niszczy się opinię o Polakach. - Polski rząd, zamiast prowadzić własną politykę historyczną, mówić prawdę o II wojnie światowej, o zbrodniach popełnionych na Polakach i o polskiej walce, stosuje wobec własnego narodu pedagogikę wstydu – mówił, przypominając głośny ostatnio film wojenny produkcji niemieckiej, który niezgodnie z prawdą historyczną oczernia Polaków, a wybiela Niemców. Na zakończenie apelował - „Musimy obronić naszą wolność”. Wielokrotnie słowa gościa były przerywane głośnymi brawami, a po wystąpieniu zebrani zgotowali mu prawdziwą owację.
W dalszej części spotkania prezes PiS-u obszernie odpowiadał na pytania. Pierwsze z nich dotyczyło wypowiedzi premiera Tuska, że „nie oddamy władzy bez walki”. Odnosząc się do tego gość  stwierdził, że przeciwnicy obecnego rządu muszą być gotowi na prowokacje. Mówił o słabej pozycji Polski w Unii Europejskiej, o oszustwie w mediach dotyczącym paktu klimatycznego, o tym, że ustawa wydłużająca wiek emerytalny do 67 lat życia będzie zmieniona, jeśli  PiS do władzy. Inne pytania dotyczyły działań na rzecz zmniejszenia bezrobocia, sytuacji szpitali, sądów, armii, konieczności obrony resztek tego,  co polskie.
Na zakończenie spotkania były kwiaty i upominki dla gościa, wręczone przez dwie pary z ZPiT „Sokołowianie” i gorące brawa od zgromadzonych. Na zakończenie pobytu w grodzie nad Cetynią Jarosław Kaczyński złożył kwiaty przy pomniku księdza Brzóski.

jo

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe