17
2020
2019-04-16

Jarmark Wielkanocny po raz 18!


Tradycyjnie, jak co roku, w hali sportowej Zespołu Szkół Salezjańskich odbył się kolorowy Jarmark Wielkanocny. W niedzielę 14 kwietnia na wydarzenie przybyły setki sokołowian, którzy skorzystali z okazji nabycia wielkanocnych stroików, wypieków i wielu innych wyrobów.

Tradycja sokołowskich jarmarków jest bardzo długa, a tegoroczna edycja odbyła się już po raz 18. Przedsięwzięcie zorganizował Sokołowski Ośrodek Kultury przy współpracy z Powiatem Sokołowskim i Zespołem Szkół Salezjańskich "Lux Sapientiae".

Aż 52 wystawców prezentowało swoje wyroby i rękodzieła. Stoiska przyciągały wzrok barwnymi dekoracjami, kwiatowymi stroikami i pisankami wykonanymi wieloma różnymi technikami. Można było kupić palmy wielkanocne, a nawet koszyki na święconkę! Na najmłodszych czekały pluszowe króliki, słodkie baranki i kurczaczki z piernika. Jak co roku, nie zabrakło tradycyjnych kiełbas, wędlin i pasztetów, serów, miodów oraz słodkich wypieków: piaskowych babek, mazurków, makowców i serników.

Aby wprowadzić nutę rywalizacji, zorganizowano dwa fantastyczne konkursy: na najpyszniejszą babę wielkanocną i najpiękniejszą własnoręcznie wykonaną pisankę. Chętnych, którzy przystąpili do konkursu, było wielu, ale nikogo to nie zdziwiło. Tegoroczne nagrody były bardzo cenne. Szczególnie kusił prawdziwy rzymski garnek, który na pewno przyda się każdej gospodyni. Jury nie miało przed sobą łatwego zadania. Szanowne gremium tworzyli: Katarzyna Zawadzka ze Starostwa Powiatowego, Roma Orłowska z Sokołowskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego, Paweł Wojtkowski – kucharz z Warszawy oraz Piotr Marciniak – sokołowski artysta plastyk.

W konkursie na najpyszniejszą babę wielkanocną wygrała pani Krystyna Wojewódzka. II miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, a III - pani Cecylia Kur. Jury przyznało także dwa wyróżnienia. Trafiły one do pani Bożeny Cieślak i pana Piotra Wilińskiego.

Za najpiękniejszą pisankę jury uznało pracę pani Marii Wrzeszcz. II miejsce zajęła pani Ewa Krasowska. Dwa wyróżnienia przyznano pani Marii Bujalskiej i pani Teresie Gałązce.

Sponsorami nagród w konkursach byli: Sokołowski Ośrodek Kultury, Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim oraz Młyn Braci Górskich, który nagrodził uczestników zapasem najwyższej jakości mąki. Nagrody wręczyli Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk, Wiceburmistrz Miasta Sokołów Podlaski Krzysztof Dąbrowski oraz właściciel Młyna – Bernard Górski.

Po nagrodzeniu wszystkich uczestników i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, organizatorzy i sponsorzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Dołączył się do nich dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich ks. Dariusz Matuszyński, który podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił w progi szkoły na kolejny jarmark, tym razem bożonarodzeniowy.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/235,18-jarmark-wielkanocny.html


Katarzyna Dybowska
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe