29
2022
2022-09-20

Janek Kraska zaproszony do zespołu Teatru Buffo


Sokołowianin Janek Kraska ze Studia Piosenki Metro Sokołów Podl. / Siedlce/ Węgrów zdobył główną nagrodę w tegorocznym konkursie „Mikrofon dla Ciebie”, w którym uczestniczyli podopieczni Studia Piosenki Metro z całej Polski.

Ogłoszenie wyników finałowych nastąpiło 14 września 2022 podczas spektaklu inaugurującego nowy sezon teatralny 2022/2023 w teatrze Studio Buffo. Janek znalazł się w ścisłym gronie laureatów, otrzymał specjalne wyróżnienie wraz z zaproszeniem do współpracy z zespołem teatru. W finałowej szóstce znalazło się aż troje podopiecznych Alicji i Michała Ostromeckich. Byli to poza Jankiem Kraską Justyna Bujalska i Tomasz Skoczek.

W gronie laureatów konkursu znalazła się też Justyna, która zajęła III miejsce. Na zdjęciu Janek drugi z prawej, trzecia Justyna. Werdykt ogłosił i nagrody wręczył dyrektor artystyczny Teatru - Janusz Józefowicz, w obecności Nataszy Urbańskiej, Marie Napieralskiej, pozostałych artystów Studio Buffo i oczywiście pełnej sali rozentuzjazmowanej publiczności.

Finaliści wykonali wspólnie „We are the Champions” z repertuaru grupy Queen, z akompaniamentem orkiestry pod dyrekcją Janusza Stokłosy. Janek w kulminacyjnym momencie zaśpiewał solo całą drugą zwrotkę i głos prowadzący w pięciogłosowym chórze. To wspaniały początek kariery artystycznej młodziutkiego zwycięzcy.

Pełni satysfakcji prowadzący sokołowskie SPM podkreślają, że historyczne sukcesy wspaniałych młodych wykonawców zapiszą się na zawsze w ich pamięci i na kartach Studia Piosenki Metro. Dużym wyróżnieniem dla nich było też prowadzenie dwugodzinnej próby z finalistami w Studiu i na scenie teatru.

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe