15
2019
2018-04-11

"Jak za dawnych lat"


Zespół Voci Cantati zaprasza na koncert piosenek retro "Jak za dawnych lat", który odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia 2018 r. o godz. 18:00 w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Zespołowi towarzyszyć będą na scenie grupy Manufaktura Dźwięków i Trochę Jazzu. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w punkcie informacji SOK. 

Tytułowy utwór i prawie wszystkie pozostałe piosenki powstały w latach 30. ubiegłego wieku. Dużo z nich pochodzi z filmów, które były wówczas bardzo połączone ze światem muzyki. Aktorzy śpiewali piosenki, a piosenkarze występowali w filmach. Do dnia dzisiejszego te niewątpliwe przeboje sprzed 80 lat są chętnie wykonywane przez kolejne pokolenia młodych wokalistek i wokalistów.

Ich teksty wyszły spod piór Juliana Tuwima, Jerzego Jurandota, Ludwika Starskiego, Emanuela Schlechtera, Andrzeja Własta. Muzykę napisali tacy kompozytorzy jak: Henryk Wars, Jerzy Petersburski, Władysław Szpilman, Zygmunt Karasiński, Zygmunt Wiehler. Pianista i aranżer Henryk Wars, zaliczany do grona światowych klasyków muzyki rozrywkowej, na wiele lat zmienił polską scenę, bowiem jako jeden z pierwszych kompozytorów polskich wprowadził do muzyki rozrywkowej elementy jazzu.

Niezapomnianymi wykonawcami prezentowanych piosenek retro byli: Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Tola Mankiewiczówna, Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Mieczysław Fogg, Adam Aston. Na program koncertu złożą się następujące szlagiery:

1) Ach jak przyjemnie (H. Wars, L. Starski) Adam Aston
2) Ada to nie wypada (Z. Wiehler, J. Jurandot) Adam Aston
3) Chcesz to mnie bierz (Z. Karasiński, E. Schlechter) Adolf Dymsza
4) Ja nie mam co na siebie włożyć (J. Petersburski i A. Gold, A. Włast) Zula Pogorzelska
5) Ja się boję sama spać (J. Petersburski, A. Włast) Zula Pogorzelska
6) Jak już popić (J. Markowski, A. Antoniewicz) Mieczysław Fogg
7) Jak za dawnych lat (H. Wars, J. Jurandot) Tola Mankiewiczówna
8) Jeśli znajdę taką żonę (H. Wars, K. Tom i E. Schlechter) Eugeniusz Bodo
9) Młodym być i więcej nic (J. Petersburski, E. Schlechter i L. Starski) Lucyna Messal
10) Na pierwszy znak (H. Wars, J. Tuwim) Hanka Ordonówna
11) Nic o tobie nie wiem (H. Wars, K. Tom) Andrzej Bogucki
12) Odrobinę szczęścia w miłości (J. Petersburski, E. Schlechter) Tola Mankiewiczówna
13) Sex appeal (H. Wars, E. Schlechter) Eugeniusz Bodo
14) W małym kinie (Wł. Szpilman, L. Starski) Mieczysław Fogg
15) Zimny drań (H. Wars, J. Nel i L. Starski) Eugeniusz Bodo

Zespół wokalny Voci Cantati działa przy Sokołowskim Ośrodku Kultury od 2012 roku. Wspólna pasja śpiewania i wspólnego muzykowania łączy w nim pokolenia zaczynając od młodzieży licealnej aż do dorosłych 50+. Regularne próby Voci 2 razy w tygodniu skupiają się na technikach wokalnych, emisji głosu, pracy nad barwą i współbrzmieniami, interpretacją przekazu i jego ogólnym wyrazem artystycznym. Zespół wykonujący dotychczas różne gatunki muzyczne poczynając od repertuaru religijnego, patriotycznego i ludowego ostatnio skupia się na dobrej muzyce rozrywkowej, wcale nie łatwej jakby się mogło wydawać.

Poza repertuarem bieżącym od paru lat tradycją już stały się wystawiane przez Voci, co roku duże tematyczne projekty muzyczne czy wręcz spektakle takie jak: Moniuszko Znany – Nieznany (opracowania klasyczne i współczesne), Miłość złe humory ma (koncert piosenek Agnieszki Osieckiej), Kto tam, czy to pan? (piosenki z Kabaretu Starszych Panów).

Założycielem i kierownikiem Voci Cantati jest Bożena Kaczmarek, obecnie Voci prowadzi Damian Suchożebrski.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe