2
2020
2011-11-18

Jak wygrać kino domowe?


24 października przed Komedą Powiatową Policji w Sokołowie Podlaskim została zainaugurowana druga edycja kampanii „Widoczny, czyli bezpieczny” . Przybyło na nią wielu rowerzystów. Każdy kto przyjechał jednośladem otrzymał kamizelkę odblaskową. Jak się okazało, chętnych nie brakowało. Policjanci mieli pełne ręce roboty, aby ubierać bezpiecznych kierujących.

 

Podczas inauguracji do zebranych przemawiali zaproszeni goście

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim podinsp. Wiesław Nasiłowski

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP z siedzibą w Radomiu nadkom. Grzegorz Giziński

Oraz mecenasi akcji Prezes Zarządu Powiatowego Banku Spółdzielczego Piotr Żebrowski i Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach Jacek Kobyliński.

 

Goście pomagali ubierać się w kamizelki kierujących jednośladami, którzy przybyli na inaugurację. Cieszył fakt, że było wiele osób w wieku powyżej 60 lat. To też z myślą o nich ta akcja powstała. Statystyki są alarmujące. Niestety, osoby starsze, najczęściej są ofiarami wypadków drogowych.

 

W ubiegłorocznej kampanii wzięło udział bardzo wielu rowerzystów. Kino domowe – główną nagrodę – wygrała Gabriela Mlonek ze Szkoły Podstawowej nr 1. Kampania ta przyczyniła sie do wzrostu świadomości kierujących jednośladami. Z zadowoleniem obserwujemy, że na naszych drogach coraz więcej osób jeździ w kamizelkach. Dalej jednak jest to poważny problem.

 

„Widoczny czyli bezpieczny” to również niecodzienny konkurs. Do końca maja 2012 roku będzie trwał niecodzienny konkurs, w którym można wygrać kino domowe oraz wiele wartościowych nagród. Wystarczy jechać rowerem lub motorowerem w kamizelce odblaskowej, a policjanci wręczą los, który będzie brał udział w losowaniu nagród. W tegorocznej edycji fundatorami nagród jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach oraz Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, który już ufundował dla rowerzystów kamizelki odblaskowe.

 

Zapraszamy do udziału w konkursie. Pamiętajmy, że biorąc w nim udział dwa razy zyskujemy. Oprócz nagrody, na pewno zyskamy swoje bezcenne bezpieczeństwo.

Niech przyświeca nam krótkie hasło kampanii „Widoczny, czyli bezpieczny”

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe