29
2022
2021-01-26

Jak przedłużyć sobie weekend?


W 2021 roku będzie 113 dni ustawowo wolnych od pracy wliczając w to soboty i niedziele. Sprawdźmy, co zrobić, abyśmy mogli odpoczywać jeszcze dłużej.

Pierwszy długi weekend już za nami, a wszystko dlatego, że 1 stycznia, czyli dzień wolny od pracy wypadł w piątek. Kilka dni później ponownie mogliśmy odpocząć, ciesząc się z kolejnego wolnego dnia – 6 stycznia, święta Trzech Króli.

Teraz niestety na odpoczynek musimy poczekać trochę dłużej. Wielkanoc wypada w tym roku na początku kwietnia. W poniedziałek będziemy świętować drugi dzień świąt, więc tydzień pracy zaczniemy dopiero od wtorku.

Kolejny dłuższy weekend nadejdzie na szczęście 3 tygodnie później. 1 maja wypada w tym roku w sobotę, dzięki czemu pracownikom przysługuje jeden dzień wolny w innym terminie. 3 maja (poniedziałek) w naszym kraju również jest dniem wolnym od pracy. Możemy zatem skorzystać z okazji i wziąć wolne w piątek 30 kwietnia lub we wtorek 4 maja i takim sposobem wydłużyć sobie odpoczynek do czterech dni pod rząd.

Boże Ciało wypada z kolei 3 czerwca. Wtedy również, jeśli mamy taką możliwość, biorąc urlop dzień później, czyli 4 czerwca możemy zyskać kolejny przedłużony - 4 dniowy weekend.

Niestety jeśli chodzi o Święto Wniebowzięcia Maryi Panny, które wypada 15 sierpnia, w tym roku nie zagwarantuje nam dni wolnych, wypada bowiem w niedzielę, za co nie przysługuje dzień wolny od pracy.

Z kolejnego dłuższego weekendu będziemy mogli skorzystać zatem w listopadzie. Dzień Wszystkich Świętych wypada w poniedziałek, dzięki czemu do pracy udamy się dopiero we wtorek.

Nieco ponad tydzień później, wykorzystując jeden dzień urlopu, również będziemy mogli skorzystać z kolejnych dni wolnego. 11 listopada, czyli Święto Niepodległości wypada w czwartek, a zatem wolny piątek pozwoli na czterodniową labę.

Okres Bożego Narodzenie pod względem urlopowym będzie niestety krótszy niż w ubiegłym roku. Wigilia, czyli 24 grudnia wypada w piątek. Jednak jeśli wykorzystamy w ten dzień urlop, który należy nam się za pierwszy dzień świąt, czyli 25 grudnia wypadający w sobotę, już od rana będziemy mogli przygotowywać się do wieczornej uroczystej kolacji. Niestety, już w poniedziałek będziemy musieli wstać do pracy...

K. W.
Fot. Domena Publiczna

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe