17
2020
2011-12-23

Jabłonna wzięta na języki!


Realizatorem projektu była jedna z sokołowskich Szkół Języka Angielskiego. W tej inicjatywie udział wzięło, aż 60 uczniów uczęszczających do gimnazjum w Jabłonnie, głównym celem projektu było przygotowanie uczniów do Egzaminu Gimnazjalnego z języka angielskiego.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie, dziesięcioosobowe grupy, które realizowały program ze specjalnie przygotowanego dla nich skryptu „Practice Makes Success”.

Młodzież uczestniczyła w 60 godzinach zajęć, które odbywały się w soboty. Dodatkowo dla chętnych słuchaczy odbyły się 32 godziny zajęć w Szkole Języka Angielskiego.

Kurs zakończył się egzaminem składającym się z części podstawowej i rozszerzonej, czyli wyglądał dokładnie tak jak ten, z którym gimnazjaliści będą musieli zmierzyć się wiosną w swojej szkole. Szczególnie istotny jest fakt, że uczniowie, którzy w poprzednich edycjach uczęszczali na zajęcia otrzymywali lepsze wyniki na egzaminie gimnazjalnym. Być może właśnie to, zmotywowało młodzież do uczestniczenia w III edycji projektu. Poza 20 zakwalifikowanymi uczniami, na zajęcia uczęszczało dwoje tzw. wolnych słuchaczy i chociaż nie mogli otrzymać świadectwa ukończenia kursu, to zdobytej wiedzy na pewno nikt im nie odbierze.

- W imieniu swoim i Radnych Gminy chciałam serdecznie podziękować za zorganizowanie tego projektu- mówił wójt gminy Jabłonna, Wiesław Michalczuk- Cieszę się, że uczniowie tak chętnie pogłębiają swoją wiedzę. Język angielski jest naszą przyszłością, szczególnie teraz, gdy jesteśmy w Unii Europejskiej. Być może właśnie na tym języku oparta jest wasza przyszłość, nauka w szkole średniej, studia, a może nawet praca. Dlatego korzystajcie ze zdobytej wiedzy jak najczęściej – dodaje wójt.

W uroczystym wręczeniu dyplomów uczestniczyli nie tylko kursanci, ale również ich rodzice, nauczyciele zaangażowani w realizację projektu, oraz dyrekcja szkoły.

A co o projekcie sądzili najbardziej zainteresowani? - Po takim przygotowaniu na pewno uda mi się zdać egzamin gimnazjalny z lepszym wynikiem. Testy po każdym dziale utrwaliły moja wiedzę, a zajęcia z filmami zachęciły mnie do poznawania języka. Bardzo podobał mi się ten projekt. Wszystkie jego elementy były bardzo pomocne w nauce. Gdybym miała okazję, chętnie znowu wzięłabym w nim udział”. – mówi Olga.

Jak widać zarówno uczestnicy jak i organizatorzy byli bardzo zadowoleni z projektu, miejmy nadzieję, że III edycja nie była ostatnią i pozostali uczniowie Gimnazjum w Jabłonnie również będą mieli okazję do pogłębienia swojej wiedzy z języka angielskiego.

 

JF

 

 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

huba buba i podróba

miki
2011-12-31 18:19:11
Strona 1/1


Dane kontaktowe