17
2020
2011-12-01

Jabłonna w przebudowie!


Uroczystość rozpoczęła się otwarciem drogi prowadzącej z Tończy do Teofilówki na długości 740 mb. Modernizacja tej trasy kosztowała 139 370 zł. z czego 58 tys. zł zostało przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Kolejnym etapem było otwarcie terenów rekreacyjnych w miejscowości Krzemień – Wieś i Wierzbice Strupki. W ramach tego działania uporządkowano terenu wokół zbiornika wodnego w Krzemieniu, oraz zagospodarowano teren z przeznaczeniem na teren rekreacyjny w Wierzbicach. Najważniejszym przedsięwzięciem w ramach działania „Małe Projekty” było odnowienie i zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Toczyskach Pobornych. Zrealizowanie tych projektów było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i Lokalnej Grupy Działania „Tygiel Doliny Bugu”, którzy przekazali na ten cel 53, 600 zł. Wkład gminy wynosił 40, 200 zł.

Ponad to do użytku publicznego oddane zostały chodniki w miejscowościach Jabłonna Lacka, Gródek, oraz  Dzierzby Włościańskie. Chodnik w Jabłonnie Lackiej został ułożony wraz z łącznikiem od ulicy Parkowej do ulicy Sienkiewicza. Całkowity koszt tego działania wynosił 79 288,15 zł z czego Urząd Marszałkowski przekazał 48 776 zł.

Ostatnim punktem uroczystości było przekazanie używanego samochodu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej w Bujałach Mikoszach. Było to możliwe dzięki pomocy finansowej ze strony Urzędu Marszałkowskiego, oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Urząd Marszałkowski na ten zakup przeznaczył 80 000 zł, a Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 69 904 zł.

W uroczystości udział wzięli m.in. minister rolnictwa – Marek Sawicki, Janina Ewa Orzełowska,  Radni Powiatu Sokołowskiego, Karol Szwalbe komendant KPP w Sokołowie Podlaskim,  reprezentacja straży pożarnej, dyrektor GOKu, Prezes LGD „Tygiel Doliny Bugu”- Agnieszka Wojtkowska, ks. Proboszcz Jerzy Cudny, oraz okoliczni przedsiębiorcy.

Podczas przemówienia Marszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska gratulowała wójtowi gminy Jabłonna – Wiesławowi Michalczukowi tego, że wraz ze swoimi współpracownikami potrafi pozyskiwać fundusze unijne – Najłatwiej jest wydać swoje pieniądze, najtrudniej jest natomiast pozyskać je z zewnątrz po to aby zrobić coś dla mieszkańców swojej gminy.- mówi Marszałek – Świadczy to o tym, że zarówno temu wójtowi jak i tej radzie zależy na mieszkańcach i zrobią wiele, żeby żyło im się lepiej.

W trakcie uroczystości nie zabrakło również przemówienia ministra Sawickiego.

- To wielka radość, że w naszych gminach, gminach powiatu sokołowskiego co chwila mamy tego typu uroczystości, mamy aktywny samorząd, wielu aktywnych ludzi. – mówi Marek Sawicki – Ta koncepcja zrównoważonego rozwoju kraju, poprzez rozproszenie środków dla samorządów, dla poszczególnych miejscowości skutkuje tym, że nie tylko centra, ale również w pozostałych miejscowościach przybywa wiele wspaniałych inwestycji. Dobrze, że nasza piękna wieś z roku na rok pięknieje. – dodaje.

Podczas swojego przemówienia wójt Wiesław Michalczuk dziękował wszystkim, którzy angażują się w rozbudowę gminy Jabłonna i wspierają działania jego i Rady Gminy.

Zapowiedział również, że nie zamierza poprzestać tylko na tych inwestycjach i zrobi wszystko, aby gmina nadal się rozwijała.

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Najlepiej trzymać z PSL, to i pieniędzy dadzą na inwestycje gminne. Ciekaw jestem czego zażądali w zamian. Czy w gminie powstaną biogazownie, farmy wiatrowe, czy może ośrodki rehabilitacyjno - lecznicze podobne do tego w Sawicach ?

MG
2011-12-08 14:55:20

A może tak do Bujał przenieść do remizy gminę wszyscy by byli zadwoleni szczególnie Pana pracownicy z Sokołowa i sami mieszkańcy Bujał ,których Pan darzy szczególnym zaufaniem ,szkoda tylko że innych Pan ma gdzieś a szczególnie z Jabłonny w której Pan się urodził i mieszka . Radzę tak dalej. Powodzenia. Mieszkaniec


2011-12-07 18:12:20

no no rok czasu i tylko kawałek chodnika w jabłonnie ? widzę że wójt szaleje jak tak dalej pójdzie to jabłonna za parę lat uzyska prawa miejskie rozwijamy się z prędkością światła...

mieszkaniec Jabłonny Lackiej
2011-12-06 18:53:24

No proszę, jak miło czyta się takie artykuły.

Jabłonianin
2011-12-05 19:31:25
Strona 1/1


Dane kontaktowe