17
2020
2012-05-27

Jabłonna nadal „trzyma formę”


Gości powitał dyrektor Zespołu Szkół w Jabłonnie Lackiej pan Krzysztof Kotowicz oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny pani Marzena Hardej.

Podczas imprezy podsumowano programy promujące zdrowy tryb życia realizowane w jabłońskiej szkole: „Trzymaj Formę”, „Owoce w szkole”, „Szklanka Mleka” oraz program Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Poznaj Dobrą Żywność” będącego też głównym sponsorem imprezy. Swoje produkty, będące przykładem zdrowej żywności i żywności wykonanej metodami tradycyjnymi zaprezentowały firmy działające na terenie naszego powiatu. Na stoiskach znalazły się też surówki i sałatki przygotowane przez nauczycieli z ZS w Jabłonnie Lackiej, oraz ciasta upieczone przez rodziców. Swoje stoiska informacyjne wystawiła Agencja Rynku Rolnego, KRUS oraz ARiMR. W specjalnym namiocie można było sprawdzić poziom cukru oraz ciśnienie krwi. Potem zaś można było spróbować swoich sił na stoisku ze sprzętem sportowym.

Uczniowie Zespołu Szkół w Jabłonnie Lackiej udowodnili, że ich szkoła jest roztańczona i rozśpiewana. W bardzo ciekawej części artystycznej pokazali, jak dbają o formę prezentując m.in. taniec z piłkami, z chustą animacyjną, taniec z parasolkami i wiele innych.  Zaśpiewał chór szkolny Andante, wystąpiła również grupa teatralna. Wszyscy zgromadzeni na pikniku mogli obejrzeć wystawę fotograficzną będącą podsumowaniem programu „Trzymaj Formę”. Kilka dni przed piknikiem odbył się szkolny konkurs „Należycie smakuj życie”. Dla zwycięskich klas, podczas pikniku wręczono nagrody ufundowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Atrakcyjne nagrody otrzymały też dzieci biorące udział w konkursach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Siedlec, który tego dnia przygotował dla uczniów tor przeszkód i test wiedzy. ARiMR wręczyła nagrody uczniom biorącym udział w konkursach organizowanych w ramach programów: „Owoce w szkole” oraz „Szklanka Mleka”. Nagrody otrzymali: Bujalska Natalia, Krasnodębska Karolina,      Kołos Matylda,   Kudaszewicz Julia, Niemirka Julia, Romańczuk Karolina, Romańczuk Natalia, Toczyska Klaudia, Zielińska Natalia, Kalisiak Julia i Amelka,   Rucińska Wiktoria, Balicka Klaudia, Tomczuk Roksana, Wawrzyniak Natalia, Bolewski Damian, Niemirka Kamil, Górska Angelika, Turemka Hubert, Alicja Milik, Alicja Protaziuk, Bolewska Kamila, Czopska Gabriela, Siemikowska Wiktor, Nowakowski Filip, Sejbuk Adam, Małko Marek, Fiuczek Norbert, Sejbuk  Kacper, Mularzyk Patryk, Balicka Klaudia, Dobrowolska Wiktoria, Górska Aneta, Krasnodębski Piotr, Ładziak Kamil,  Wyszyński Michał.

Podczas pikniku odbyła się też II Instytucjonada o puchar wójta gminy Jabłonna Lacka. Do rywalizacji stanęło 9 drużyn reprezentujących instytucje z terenu gminy. Byłą więc drużyna z GOK-u, firmy Real, OSP, UG z Jabłonny, Rady Gminy, Zespołu Szkół w Jabłonnie Lackiej, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Czekanowa, Szkoły Podstawowej z Bujał oraz zwycięscy I Instytucjonady – drużyna z Polskiej Grupy Energetycznej Forum Rondo. Zawodnicy zmierzyli się w 6 konkurencjach, które nie tylko zaskoczyły ich, ale też zgromadzoną publiczność. Ostatecznie na podium stanęli: strażacy z OSP zajmując I miejsce i zdobywając puchar wójta, reprezentacja Urzędu Gminy zdobywając II miejsce i pracownicy GOK-u zajmując III miejsce. Reprezentacja szkoły w Jabłonnie, jak przystało na organizatorów dała wygrać gościom i zajęła IV miejsce.  

Piknik zakończył się uroczystym wręczeniem pucharu jabłońskim strażakom. Koordynatorem imprezy były panie Marzena Toczyska i Hanna Maksimiak.

 Oprac.JF

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe