15
2019
2017-08-01

"Jabłoniacy" na Ukrainie


 W sobotę 15 lipca Zespół Ludowy „Jabłoniacy" z Gminnego Ośrodka Kultury w Jabłonnie Lackiej wyjechał na Ukrainę, gdzie w niedzielę 16 lipca uświetnił  obchody 402. Rocznicy powstania miejscowości Sasiw (Sassów) w powiecie złoczowskim.
  W niedzielny poranek zespół wraz z Barbarą Gizińską, dyrektor GOK, zwiedzał w Złoczowie zamek, dawną rezydencję Jana III Sobieskiego. „Jabłonicy" mieli też okazję uczestniczyć w odsłonięciu  ikony Matki Boskiej Sasiwskiej w Soborze Przemienienia Pańskiego oraz w otwarciu placu zabaw dla dzieci, gdzie wręczyli  upominki sportowe. 
 Po południu przy siedzibie lokalnej straży pożarnej odbywały się uroczystości jubileuszowe.    Zespół wystąpił  na  okolicznościowym koncercie. Mieszkańcy Gminy bardzo serdecznie przyjęli gości z Polski, a na zakończenie wspólnie zaśpiewano pieśń ukraińską „Czerwona Ruta". Jabłoniacy w imieniu Wójta Gminy Jabłonna Lacka Wiesława Michalczuka zaprosili Chór oraz delegację ukraińską na Biesiadę Podlaską, która odbędzie się 20 sierpnia.
   Następnego dnia zespół zwiedził miejscowy kościół Narodzenia Jana Chrzciciela, po czym udał się w drogę powrotną.  Oprac. J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe