17
2020
2013-03-18

"Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu, niestety, mam talent"


Tak niegdyś śpiewał Jerzy Stuhr… jemu wychodziło nieźle, ale uczniowie pewnego gimnazjum nie muszą być aż tak skromni.
Już po raz drugi w Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim odbył się Festiwal Talentów. Finał miał miejsce 7 marca, uczniowie mogli zgłaszać się ze swoimi bardzo różnorodnymi umiejętnościami. Kolejny raz młodzi ludzie pokazali, jak wiele mają do zaoferowania światu. Zgłosili się uczniowie z pasją muzyczną, grający i śpiewający, ci, którzy malują, robią zdjęcia, interesują się teatrem, modą, sportem. Na ten dzień sala gimnastyczna zamieniła się w galerię prac plastycznych i fotograficznych, scenę muzyczną, teatr, a nawet wybieg dla modelek.
Swoje pasje przedstawiło 15 artystów, większość wśród nich stanowili wokaliści, wielu wzruszeń dostarczyły występy Oliwii Kur, Natalii Harasimiak, Luizy Aleksandrowicz, Syliwii Kostyry czy Sylwii Postek. Niektórzy korzystali z akompaniamentu na żywo,  na gitarach grały: Wiktoria Skłodowska, Ola Roguska.
Kolejnym uczestnikiem był Bartek Borysiewicz z klasy II c. Jego hobby to jazda na fingerboardzie. Jest to mała imitacja dużej deskorolki. Jeździ się na niej dwoma palcami. Bartek zajmuje się tym juz od ponad 3 lat. Według niego sport ten uczy cierpliwości, precyzji i manualnych zdolności. Filmik z małym pokazem umiejętności spowodował, że widownia zamarła na kilka minut. To robi ogromne wrażenie.
Swoje zdjęcia zaprezentowała Monika Mórawska z klasy III d, rysunki Piotr Radawiec oraz Daria Sadło. Umiejętności recytatorskie pokazała Marysia Brocławik, a aktorskie grupa teatralna Żekate pod kierunkiem pani Marii Janisty.
Zobaczyliśmy także dwa małe pokazy mody. Jeden to stylizacje dla młodzieży do szkoły, na randkę w wykonaniu uczennic klas III: Lidii Sulikowskiej, Sylwii Kostyry oraz Gabrysi Siwiec. Kolejny – nieco skromny pokaz to własnoręcznie zaprojektowana oraz uszyta sukienka przez Dominikę Głąbikowską. Prace autorki są obecnie na wystawie w Warszawie. Wszystko zaczęło się od koła przy Sokołowskim Ośrodku Kultury, gdzie Dominika próbowała swoich pierwszych kroków w projektowaniu. Jej zainteresowanie pojawiło się, kiedy uczennica była półtora roku temu w Niemczech. Tam obejrzała pierwszy pokaz mody. Już wówczas zaczęła projektować, co ją wciągnęło. Po niedługim czasie pojawiły się pierwsze rezultaty. Obecnie stara się często wyjeżdżać na pokazy mody do Warszawy.
Wszyscy tak naprawdę byli wspaniali, dobrze przygotowani. Nagrody ufundowali sponsorzy, za co serdecznie im dziękujemy. Talenty młodych artystów docenili: Sieć Sklepów TOPAZ, Sklep GAMA, Sokołowski Ośrodek Kultury, Biuro Turystyczne Aquaris, przewóz autokarowy pana Tomasza Remiszewskiego, Salon Komputerowy EDCOM, Księgarnie Progres i Ezop, pizzerie: Da Grasso, Manhattan, lokale Niespodzianka, DarGaz, Gama Bar, a także Rada Rodziców PG Nr 1 wraz z Dyrekcją.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Laureat został wyłoniony poprzez głosowanie publiczności, wyniki można będzie zobaczyć na stronie PG 1: http://gimnazjum1.sokolowpodl.pl/ po 20 marca.

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe