2
2020
2018-04-17

IX Targi Pracy, Edukacji i Kariery „Szarada”


W piątek 13 kwietnia w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim odbyła się, już po raz dziewiąty, sokołowska „Szarada”, czyli Targi Pracy, Edukacji i Kariery. Wydarzenie swoim patronatem objął starosta sokołowski Leszek Iwaniuk. Organizatorami wydarzenia byli: Zespół Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, Powiatowy Urząd Pracy i Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim.

Wszystkich przybyłych gości powitała dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Małgorzata Baranowska, która zaznaczyła, że organizowanie tego typu wydarzeń jest niezwykle ważne dla młodzieży, gdyż daje możliwość rozeznania na rynku pracy.

Po raz kolejny „Szarada” stała się miejscem spotkania młodych ludzi – gimnazjalistów i maturzystów – z przedstawicielami szkół, uczelni wyższych i ośrodków kształcenia. Młodzież, która już niebawem stanie przed trudnym wyborem swojej ścieżki edukacji i kariery, mogła zapoznać się z ofertami placówek, zapytać o szczegóły rekrutacji, a także nabyć niezbędne informatory, broszury i ulotki.

Targi były również okazją do poznania potencjalnych pracodawców. Do swoich stanowisk zapraszali lokalni przedsiębiorcy, zakłady pracy i instytucje. Młodzież mogła nie tylko dowiedzieć się, jak wygląda praca w danych firmach, lecz zyskać cenną wiedzę o oferowanych praktykach, stażach czy warsztatach.

Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Siedlcach  i 53. Batalionu Lekkiej Piechoty. 

Swoje stanowisko na Targach miał również Urząd Pracy. Jego przedstawiciele służyli pomocą i wsparciem wszystkim zainteresowanym. Dodatkowym atutem „Szarady” była możliwość konsultacji z doradcami zawodowymi, którzy w profesjonalny sposób wskazywali możliwe ścieżki kariery, biorąc pod uwagę kompetencje zawodowe.

- Bardzo się cieszę, że już dziewiąty raz udało się zorganizować Targi Pracy, Edukacji i Kariery. Bo, żeby robić karierę, trzeba się najpierw wyedukować i znaleźć dl siebie odpowiednią pracę. Myślę, że te dzisiejsze wydarzenie, ta okazja nie zostanie zmarnowana przez naszą wspaniałą młodzież. Może to właśnie dziś odnajdziecie odpowiednią dla siebie uczelnie czy dobrego pracodawcę – mówiła podczas wydarzenia wicestarosta Marta Sosnowska.

W trakcie trwania targów odbyło się także pierwsze z planowanego cyklu szkoleń dla dyrektorów oraz kierowników placówek oświatowych i samorządowych Powiatu Sokołowskiego, dotyczące zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym. Poprowadził je Grzegorz Cieślak, ekspert Centrum Badań nad Terroryzmem Colegium Civitas w Warszawie.

Kolejne szkolenia dla nauczycieli, pracowników administracji oraz uczniów zorganizowane będą we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Sokołowie Podlaskim.

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć tutaj:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/179,ix-targi-pracy-edukacji-i-kariery.html

Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

TARGI ZORGANIZOWAŁA"SZARA", BEZROBOCIE PONIŻEJ 6% DLACZEGO UTRZYMUJEMY GROMADĘ, TRUDNO POWIEDZIEĆ, ŻE PRACOWNIKÓW (skoro nie ma pracy bo nie ma bezrobocia) Z PUP. NIECH RZĄD TE ŚRODKI PRZEKAŻE DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH RODZIN. W SKALI KRAJU TO OGROMNA KASA.

SPRAWNY
2018-04-23 14:19:24
Strona 1/1


Dane kontaktowe