17
2020
2013-01-03

IX Jarmark Bożonarodzeniowy w Zespole Szkół w Jabłonnie Lackiej


IX Jarmark Bożonarodzeniowy w Zespole Szkół w Jabłonnie Lackiej

Przy wtórze kolęd i dźwięków ligawek uczniowie z Zespołu Szkół w Jabłonnie Lackiej świętowali zbliżające się Boże Narodzenie, a wszystko za sprawą IX Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbył się 21 grudnia.

Tego dnia uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach robienia bombek metodą „karczocha” oraz orgiami, ozdabianiu witraży i świątecznych pierników. Warsztaty poprowadziły panie: Anna Bobrowska, Ewa Litwiniak, Halina Żero, Agnieszka Deniziak. Na stoiskach jarmarcznych zaopatrzyć się można było w ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów: stroiki, bombki różnego rodzaju, misternie składane gwiazdki, kartki świąteczne, chatki i lampiony z piernika, choinki z szyszek oraz zabawki z materiału. Uczniowie, pod opieką pań: Renaty Lalak, Renaty Kryszczuk i Anny Zielińskiej przygotowali występy artystyczne: jasełka połączone z pięknymi kolędami chóru „Andante”.  Po jasełkach wszyscy zgromadzeni: nauczyciele, uczniowie, rodzice i zaproszeni goście wspólnie podzieli się opłatkiem, po czym udali się przed budynek Zespołu Szkół w Jabłonnie Lackiej, gdzie odbył się II Przegląd Gry na Ligawkach. Tradycja gry na ligawkach na naszym terenie przetrwała do dnia dzisiejszego i jest przekazywany w wielu rodzinach z pokolenia na pokolenie. Wierzono, że dźwięk ligawek przypomina o nadchodzących świętach, potrzebie skupienia, powagi i modlitwy. Nie mogło więc zabraknąć ligawek podczas jarmarku w jabłońskiej szkole.


Nagrody w II Przeglądzie Gry na Ligawkach, w którym udział wzięli: Bojar Henryk, Gałaguz Stanisław, Gałaguz Józef, Gałaguz Rafał, Oleszczuk Dariusz, Maliszewski Tomasz, Maliszewski Mariusz, Maliszewski Witold, Maliszewski Jan, Bondarczuk Piotr, Bondarczuk Paweł i Szymaniak Eugeniusz, ufundował wójt gminy Jabłonna Lacka pan Wiesław Michalczuk.

 W ramach imprezy odbyły się dwa konkursy przygotowane przez panie: Urszulę Wałachowską i Elwirę Kudaszewicz: na ozdobę świąteczną i potrawę wigilijną. W konkursie na ozdoby świąteczne I miejsce zajęli: Daria Niemierka i Kinga Zdunek. II miejsce przypadło: Krzysztofowi Sałata i Karolinie Urban, a III Mateuszowi Tomczukowi i Karolinie Oleszczuk. Jury konkursowe wyróżnienia przyznało: Paulinie Młyńskiej, Amelii Kalisiak, Julii Kalisiak, Erykowi Steczkowskiemu, Ewie Milik, Darii Małko, Zuzannie Stasiuk, Sebastianowi Jurczakowi, Dominice Murawskiej, Karolinie Młyńskiej, Joannie Bojar, Angelice Bujalskiej, Michałowi Zawadzkiemu, Kamili Kowalskiej, Kamilowi Stpiczyńskiemu, Sebastianowi Kondrackiemu, Wiktorii Siemikowskiej, Klaudii Oleszczuk, Alicji Milik, Gabrieli Czopskiej. Konkurs na potrawę wigilijną skierowany był do rodziców. I miejsce jury przyznało p.Magdalenie Romańczuk, II p.Stelli Rucińskiej, a III p.Annie Tomczuk. Wyróżnienia otrzymały panie: Zofia Kalisiak, Iwona Balicka, Agnieszka Niemirka, Jurczak Monika, Agnieszka Mularzuk i Elżbieta Fiuczek.

Imprezę koordynowały panie: Agnieszka Ratyńska i Anna Kożuchowska-Kurylak.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe