2
2020
2018-05-24

IX Gminny Turniej Wiedzy o UE


Dnia 9 maja, w Dniu Europy, zorganizowaliśmy w naszej szkole IX edycję Gminnego Turnieju Wiedzy o Unii Europejskiej. Na turnieju Urząd Gminy Sokołów Podlaski reprezentował Pan Wiesław Żelazowski.

Podczas tej cyklicznej imprezy promowaliśmy wiedzę o Unii Europejskiej: jej podstawowych symbolach, historii powstania, językach urzędowych, instytucjach, znanych postaciach. Uczestnicy turnieju, uczniowie reprezentujący wszystkie szkoły z terenu Gminy Sokołów Podlaski, wzięli udział w różnorodnych konkurencjach, odgadywali zabytki Unii Europejskiej, zagrali w grę interaktywną Kahoot!, przekazywali sobie informacje w konkurencji Głuchy Telefon, odgadywali symbole Unii z Wykreślanki, wykazali się wiedza na temat Instytucji Unii Europejskiej oraz w konkurencji językowej musieli wykazać się znajomością państw Unii w języku angielskim.

Turniej poprowadziły uczennice ze starszych klas. To one pomagały swoim młodszym koleżankom i kolegom przejść przez wszystkie etapy konkursu.

Uczestnikom turnieju i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę. A zwycięzcom, uczniom Zespołu Oświatowego w Nowej Wsi gratulujemy.

Dzięki Przedstawicielstwu Komisji Europejskiej w Polsce Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji Społecznej uczestnicy GTWoUE otrzymali ciekawe kolorowe publikacje i nagrody rzeczowe.


 

Info / Fot: ZO w Grochowie

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe