17
2020
2013-07-12

IV Piknik Rodzinny "Wiązówka"


Wiosna i lato to czas różnego rodzaju spotkań plenerowych. Na terenie Sokołowskiego Domu Harcerza takie spotkanie miało miejsce w niedzielę 7 lipca, gdzie Ośrodek Edukacji Środowiskowej „Wiąz” i Hufiec ZHP im. Janusz Korczaka w Sokołowie Podlaskim zorganizował czwarty już Piknik Rodzinny „Wiązówka”.
Otwarcia imprezy dokonał Zarząd OEŚ ”Wiąz”, czyli Iwona Kublik i Bożenna Hardej. Zebranych zaproszono do udziału w wakacyjnym konkursie fotograficzny. Następnie na scenie przed SDH wystąpili utalentowani wykonawcy z Sokołowa i okolic. Publiczność oklaskiwała młode recytatorki – Zuzannę Lemieszek, Paulinę Krakowską i Agatę Skwierczyńską, wokalistkę Paulinę Tymińską i wokalistę Jakuba Lachowskiego. Piosenki harcerskie zaśpiewała reprezentacja 9 Sokołowskiej Drużyny Harcerskiej Orlęta im. Szarych Szeregów. Gorącymi brawami nagrodzono też długi występ zespołu wokalnego „Seniorynki” z druhną Danutą Kalinowską na czele.  Dawne polskie przeboje w interesujących interpretacjach zaprezentował zespół IMAGE w składzie  Marek Kołodziejski, Marzena Radomska - Wujek, Michał Pieńkowski, Aneta Żochowska, działający przy M-GOK w Kosowie Lackim. Wystąpił też druh Lech Zakrzewski, znany wszystkim bard Podlasia, dziennikarz i poeta. Konferansjerem programu artystycznego był Radosław Kosieradzki.
Jednocześnie na terenie wokół Domu Harcerza wiele się działo. Józef Flaziński, słynny szachista, wychowanek wielu pokoleń młodzieży interesującej się tą dyscypliną sportu prowadził turniej gry w warcaby i szachy, dzieci korzystały z zabaw na trampolinie, zjeżdżalni, euro bungee i w basenie z kulami oraz z zajęć w kąciku zabaw dla małych dzieci, prowadzonym przez druhny z 9 SDH „Orlęta”. Można też było wypłynąć w rejs po stawie Mazura łodzią Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, pod opieką Ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego kierowanego przez prezesa Pana Artura Woźniaka, obejrzeć pokaz Podlaskiego Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach i Harcerskiego Klubu Ratownictwa Medycznego Hufca ZHP „Podlasie” w Siedlcach oraz prezentację preparatów firmy „Dr NONA International LTD”, tworzonych na bazie życiodajnej siły Morza Martwego.
Swoje stoiska wystawiennicze zorganizowali: młoda malarka Anna Trojanowska z powiatu węgrowskiego, Nadleśnictwo „Sokołów”, Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjno Komunalnych (selektywna zbiórka odpadów), Elżbieta i Dariusz Kruszka z Węgrowa (rękodzieło artystyczne), Katarzyna Hardej, instruktorka SOK-u (biżuteria artystyczna). Była okazja do nabycia książek z dedykacjami autorów. Tomik poezji, „Kiedy przychodzą anioły” prezentowała dh. Hanna Ratyńska z Kosowa Lackiego, książki o regionie - Marian Pietrzak, właściciel Regionalnego Muzeum Skansenu Ziemi Sokołowskiej, tom „Wiersze z Nadbużańskiej Ziemi” - Zygmunt Kusiak. Nie zabrakło artykułów harcerskich, a także loterii fantowej.
Piknikowi goście, w ramach akcji informacyjnej podjętej przez Ośrodek Edukacji Środowiskowej Wiąz „Cukier i cholesterol – twoi wrogowie”, korzystali też z porad doktor Edyty Braun – Mikołajczuk
Dla głodnych i spragnionych były  kiełbaski  z grilla, napoje, w tym ekologiczny napój podpiwkowy, ciasta własnego wypieku, kanapki z chleba prosto z Litwy, z domowym smalcem i ogórkiem małosolnym. Jak zawsze powodzeniem cieszyła się też wata cukrowa.
„Wiązówka” była też okazją do zorganizowania  spotkań klasowych. Przybyło kilkanaście osób, absolwentów Technikum Rolniczego  z 1977 i Technikum Przemysłu Spożywczego.
Impreza mogła odbyć się dzięki współpracy wielu osób zaprzyjaźnionych z sokołowskim harcerstwem i OEŚ „Wiąz”.

(i)

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe