17
2020
2014-04-02

IV LOkowisko na pierwszy dzień wiosny


Na piątek 21 marca czyli pierwszy dzień wiosny szkoły w naszym powiecie tradycyjnie zaplanowały nietypowe zajęcia – wycieczki, rozgrywki sportowe, koncerty, ogniska…

W I LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Sokołowie Podlaskim tego dnia odbył się IV Festiwal Piosenki Językowej i Dzień Języków Obcych – LOkowisko. Impreza zgromadziła na szkolnej sali gimnastycznej uczniów klas pierwszych i drugich, maturzyści w tym czasie uczyli się, bo matura tuż, tuż. 
Organizatorem tegorocznego festiwalu był Paweł Woźniak – nauczyciel języka angielskiego. Imprezę bardzo profesjonalnie poprowadzili uczniowie - Katarzyna Wyszomierska i Patryk Mięsak. Podczas programu artystycznego uczniowie zaprezentowali swoje zdolności językowe, wokalne, aktorskie oraz taneczne.
LOkowisko rozpoczął występ Pauliny Woźniak, ubiegłorocznej laureatki festiwalu, która razem z licealnym zespołem Prowokacja kolejny raz już wkrótce będzie reprezentowała I LO na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej 
w Łodzi. Następnie uczniowie śpiewali piosenki w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim, z akompaniamentem własnym, kolegów, koleżanek lub podkładem muzycznym na płycie CD. Wszyscy zostali nagrodzeni wielkimi brawami przez słuchającą ich uważnie i żywo reagującą młodą publiczność. Z wielkim aplauzem przyjęto też popisy taneczne i teatralne. Grupa „Ich ośmiu”, czyli chłopcy z klas  lll A, lll E, ll F wystąpili w humorystycznych etiudach tanecznych, w nietypowych i różnorodnych strojach oraz z osobliwymi rekwizytami. Zatańczyli w rytm światowych przebojów, nie zabrakło też poloneza i disco polo. Oklaskiwano też żywiołowy taniec ośmiu par z klasy II a oraz skecze w języku angielskim w wykonaniu młodych aktorów z Grupy Teatralnej „Preteksty”.
W trakcie obrad jury w różnorodnym repertuarze ponownie wystąpiła Paulina Woźniak. Akompaniował jej zespół Prowokacja oraz ubiegłoroczny absolwent Adam Tokarski. Publiczność nagradzała umiejętności koleżanki i muzyków wielkimi brawami.
Po obradach jury w składzie: Marcin Celiński, Teresa Oliwińska, Ewa Artych, Halina Hardej, Paweł Woźniak,  przyznało następujące miejsca: I - Joanna Choruta; II – ex aequo  Magda Andryszczyk oraz Katarzyna Głogowska i Karolina Szkop; III – Daria Kryczka i Sylwia Mulawka. Wyróżniono Natalię Cyrnek, Adriannę Raboszuk, duet Ola Zielińska i  Adrianna Raboszuk oraz Krzysztofa Zawadzkiego. Wszyscy występujący zostali nagrodzeni. Dyrektor Marcin Celiński ogłaszając werdykt poinformował, że nie było łatwo wyłonić najlepszych, pochwalił też umiejętności językowe uczniów oraz kreatywność wykonawców prezentacji – utalentowanych tancerzy i aktorów. Podkreślił, że zdobywczyni pierwszego miejsca wzruszyła i zachwyciła swoją delikatną interpretacją wybranej angielskiej piosenki. Poza nagrodą rzeczową Joanna Choruta otrzymała możliwość półrocznej nauki w szkole języka angielskiego.
Po raz kolejny okazało się, że LOkowisko to doskonały sposób na wspaniałą zabawę, pogłębienie znajomości języków obcych oraz integrację kulturową.

JO

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Poprawiliśmy, dziękujemy.

Redakcja
2014-04-05 17:23:55

Grupa „Ich ośmiu”, czyli chłopcy z klas drugich wystąpili w humorystycznych etiudach tanecznych, w nietypowych i różnorodnych strojach oraz z osobliwymi rekwizytami. Z "Ich ośmiu" aż 6 było z klas trzeci. Warto poprawić :)

uczeń lo
2014-04-02 16:29:39
Strona 1/1


Dane kontaktowe