17
2020
2013-04-26

IV Festiwal Piosenki Językowej LOkowisko


18 kwietnia w I Liceum odbył się kolejny już przegląd piosenek w językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim, popularnie zwany LOkowiskiem.
Celem festiwalu jest rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz poszerzanie kompetencji językowych uczniów. Jak mówią nauczyciele, przyswajanie języka obcego przez śpiewanie piosenek to wspaniała zabawa i nauka!
Przegląd ma na celu również promowanie aktywności twórczej młodzieży oraz propagowanie nauki języków obcych.
Wykonawców oceniało jury w składzie: pani Joanna Urbankowska – Kierownik wydziału Oświaty i Zdrowia, dyrektor Marcin Celiński, pani Monika Jeżowska, pani Agnieszka Babicka, pani Agata Mosiej, pan Paweł Woźniak. Członkowie jury oceniali stronę muzyczną, interpretację, ogólne wrażenie oraz poprawność językową prezentowanych utworów. Wszyscy uczestnicy wykonali po jednej piosence.
I miejsce zajęła Paulina Woźniak z utworem „High”, II miejsce jury przyznało duetowi: Izabela Minarczuk i Mateusz Kuc, którzy zaprezentowali piosenkę z repertuaru Rihanny „Stay”, III miejsce otrzymała Julita Ołtusek za wykonanie piosenki „Neunundneunzig Luftballobs”. Przyznano także wyróżnienie dla Katarzyny Głogowskiej, Adrianny Raboszuk i Joanny Choruty.
Największą nagrodą dla wykonawców było gorące przyjęcie przez publiczność, która gromkimi brawami oceniła wykonawców.
Tegorocznymi gośćmi festiwalu była młodzież z Niemiec, ze szkoły w Schengen, która gości w liceum w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży.
Zorganizowana przez nauczycieli języków obcych impreza pokazała, iż śpiewanie po angielsku, niemiecku czy rosyjsku to nie tylko świetna rozrywka, ale również dobra metoda uczenia się języków obcych. Śpiewając, ćwiczymy wymowę i rozwijamy słownictwo – podkreślają uczniowie uczestniczący w festiwalu.

opr. Agata Mosiej

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe