1
2020
2012-09-28

Inwestycyjne prace w gminie


Na terenie gminy Sokołów Podlaski trwają intensywne prace inwestycyjne. - Modernizujemy odcinki dróg gminnych w Grochowie i Wężach. Trwają prace przy remoncie budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Wólka Miedzyńska.Modernizowane jest także oświetlenie uliczne – mówi wójt gminy Marcin Pasik.


W ramach Programu Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 „Odnowa i Rozwój Wsi” gmina Sokołów Podlaski na podstawie pozytywnie ocenionego wniosku otrzymała dofinansowanie w wysokości ok. 235 000,00 zł na realizację projektu pod nazwą „Remont i wyposażenie budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Wólka Miedzyńska”. W ramach tego będą wykonane prace budowlane wewnątrz budynku i zakup wyposażenia. Odnowiony budynek będzie doskonałym miejscem do integracji mieszkańców, organizacji spotkań i zebrań wiejskich, różnego typu uroczystości oraz spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Planowane zakończenie realizacji projektu przypada na wrzesień 2013 roku.
Kolejną inwestycją gminną jest modernizacja drogi gminnej w miejscowości Węże. Zadanie współfinansowane jest z budżetu Województwa Mazowieckiego. Gmina otrzymała 50 tysięcy złotych. Droga zostanie zmodernizowana na odcinku o długości 760 m i szerokości nawierzchni 4,5 m. Odcinek tej drogi stanowi najkrótszą drogę dojazdową mieszkańców miejscowości Węże do okolicznych pól uprawnych, gruntów rolnych i łąk. Droga przed remontem posiadała nawierzchnię żwirową.
W okresie intensywnych opadów deszczu przejazd nią był bardzo utrudniony z powodu zalegającego błota, kolein i zagłębień. Modernizacja drogi gminnej w miejscowości Grochów jest bardzo potrzebna dla mieszkańców. Odcinek ten stanowi połączenie z drogą krajową nr 62 oraz dojazd do położonej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Grochów. Wykonany zostanie odcinek o długości ok. 70 metrów i szerokości 3,5 m. Pieniądze pochodzą z kasy gminy.
Już zakończyła się budowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Dolne Pole. Zamontowane zostały 3 słupy linii napowietrznej wraz z wysięgnikami i lampami rtęciowymi oraz niezbędnymi urządzeniami zapewniającymi prawidłowe funkcjonowanie całej instalacji. Wykonane inwestycje w gminie Sokołów Podlaski z całą pewnością przysłużą się mieszkańcom gminy.

LK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe