2
2020
2015-04-30

Inwestycji nie będzie, bo... starosta chce się wycofać?


- Z tego co wiem, starostwo chce się z porozumienia wycofać. Nie chcą przekazać pieniędzy na wspólne wykonanie inwestycji - mówi burmistrz Sokołowa Bogusław Karakula. 

Radny miejski Grzegorz Kobyliński na wtorkowej sesji miejskiej zapytał burmistrza o wspólne wykonanie inwestycji z sokołowskim starostwem. Chodzi o remont dróg powiatowych, które znajdują się na terenie miasta. Miasto zawarło bowiem porozumienie ze starostwem, w ramach którego drogi powiatowe będą finansowane przez oba samorządy. Tak zrobiono chociażby z remontem ulicy Jana Bosko oraz rondem przy supermarkecie "Biedronka". Samorząd miejski wyłożył na te inwestycję ponad połowę kwoty, pomimo, że właścicielem tych dróg jest powiat.
 
Burmistrz Bogusław Karakula nadal chce współpracować ze starostwem. Włodarzowi miasta zależy między innymi na tym, aby rozpocząć realizację lll etapu zawartego porozumienia, które obejmuje remont ulicy Armii Krajowej (od ronda do ulicy Wolności).
 
Burmistrz przyszedł na kwietniową sesję rady powiatu. Namawiał radnych oraz zarząd powiatu do współpracy. Starosta tłumaczył wówczas, że powiat jest właścicielem wielu dróg i problemem jest wszystkie od razu wyremontować. 
 
Temat niczym bumerang powrócił na kolejnej sesji, tym razem miejskiej.
- Czy zostały już podjęte jakieś decyzje odnośnie wspólnego wykonania inwestycji? - zapytał Grzegorz Kobyliński.

Co odpowiedział burmistrz? Czy dojdzie do porozumienia? Cały tekst w najbliższym papierowym numerze.

KW
 

« wróć | komentarze [6]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Jak zwykle,to burmistrz robi ciemnemu ludowi sieczkę w głowie i za nic bierze ogromne pieniądze z naszej wspólnej kasy miasta. Trzymanie tego człowieka na stołku burmistrza doprowadzi to miasto już wkrótce do upadku i wtedy dopiero zobaczysz co ten cwaniak zrobił z tym miastem ?

Maria ze Złodziejowa do lisa
2015-05-08 14:11:42

Czyli jak zwykle wszystko na nie.Jak chce inwestycji to źle, jak nic nie robi to też źle.Pewnie najlepiej by było jakby burmistrz przeszedł do peeśeli

lis
2015-05-08 09:45:27

BBBBuuuuuuuuu!!!!!!!Bogusiu BBBBBBBBBuuuuuuuuu!!!! Następne rondo na Andersa im. Bogusława Karakuli

ja
2015-05-06 15:31:57

Bob popiera bobka w 100% ;)

bob
2015-05-05 10:25:10

Do bobka - a co na to stary bob ?

leniwiec
2015-04-30 23:39:19

Coś mi się zdaje ,że z tym bufonem i megalomanem nikt już nie chce rozmawiać .O pieniądzach ,to już na pewno i nie ma się co dziwić kiedy kasa miasta jest pusta ,a wójt miasta próbuje przelewać z pustego w próżne . Golas sam do tego doprowadził,a teraz szuka winnych i wspólników do tej tragedii .

bobek
2015-04-30 13:24:49
Strona 1/1


Dane kontaktowe