6
2020
2018-09-04

Inwestują w sport


W środę 22 sierpnia w Warszawie podpisano umowy w ramach "Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018". Dofinansowanie w kwocie 100 000 zł pozwoli na wybudowanie placu sportowo-rekreacyjnego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim.

"Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018" to program, który pozwoli rozbudować lub stworzyć nowe obiekty sportowe na terenie mazowieckich gmin i powiatów. Spośród wszystkich złożonych przez samorządy lokalne wniosków wybrano 69, które otrzymają dofinansowanie. Jednym z nich jest wniosek złożony przez Powiat Sokołowski.

W podpisaniu umowy na dofinansowanie inwestycji „Budowa placu sportowo – rekreacyjnego sprzyjającego aktywności fizycznej oraz rozwijaniu siły, zręczności, wytrzymałości przy I Liceum im. Marii Skłodowskiej–Curie w Sokołowie Podlaskim” uczestniczyli Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk, Wicestarosta Marta Sosnowska oraz Skarbnik Powiatowa Małgorzata Krawiecka. Urząd Marszałkowski reprezentowali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Przy budynku I LO zostanie wybudowana skocznia do skoku w dal oraz siłownia zewnętrzna, składająca się z maszyn podwójnych tj. twister + steper, prasa nożna + wioślarz, rower + jeździec, wyciąg górny + krzesło do wyciskania, biegacz + orbitrek oraz zestaw do Street Workout-u, sztanga i worek treningowy.

Mamy nadzieję, że nowe zaplecze sportowo-rekreacyjne przyczyni się do wzrostu aktywności sokołowskiej młodzieży. Stanie się miejscem spotkań, integracji, rozwijania swoich pasji i pokonywania własnych słabości.

Katarzyna Dybowska 
Fot. zdjęcie poglądowe

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe