17
2020
2019-04-10

Internetowa oszustka zatrzymana


Sokołowscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą przedstawili kilkadziesiąt zarzutów 25-letniej kobiecie za oszustwa internetowe. Mieszkanka powiatu sokołowskiego oferowała sprzedaż urządzeń kuchennych, a gdy otrzymywała wpłaty za towary, nigdy ich nie wysyła do klientów. Za popełnione przestępstwa grozi jej nawet do 8 lat więzienia.

Od października policjanci z wydziału kryminalnego do walki z przestępczością gospodarczą sokołowskiej komendy pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności w sprawie działającej w sieci oszustki. Kobieta na popularnych portalach internetowych oferowała do sprzedaży urządzenia kuchenne. Z uwagi na atrakcyjną cenę oferowane urządzenia szybko znajdowały nabywców, jednak po wpłaceniu pieniędzy na konto produkt nie docierał do klienta, a kontakt ze sprzedająca urywał się.

W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że podejrzaną jest 25-letnia mieszkanka powiatu sokołowskiego. Kobieta usłyszała już 26 zarzutów oszustwa, do których się przyznała. Jednak w dalszym ciągu do jednostki Policji wpływają nowe zawiadomienia osób, które zostały oszukane przez kobietę. Policjanci apelują do osób, które zostały oszukane przez nieuczciwą 25-latkę, aby zgłaszały się do Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

Pamiętajmy, że zakupy przez internet nie zawsze są bezpieczne. Często kuszeni atrakcyjną ceną towaru, kupujemy przedmioty od osób, których wiarygodności nie próbowaliśmy potwierdzić. Nie każdy sprzedający jest oszustem, jednak zawsze podczas zakupów przez internet kierujmy się zdrowym rozsądkiem.

Autor: mł. asp. Jakub Więsak
Fot. KPP w Sokołowie Podlaskim
 

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Gratuluje wyroku. Jednak wymiar sprawiedliwości działa 13 miesięcy to dopiero początek gwiazdo Sokołowska, oby dj przejrzał na oczy i zostawił Problemy za sobą

Onions
2019-06-17 20:53:20

Dlaczego tytuł jest "Internetowa oszustka zatrzymana" Jak Ta małolata jest na wolności?????????

Węgrowianin
2019-04-15 08:35:30

Ta dziewczyna okrada i oszukuje ludzi od kilku lat. To dziwne że do tej pory chodziła na wolności


2019-04-14 16:03:21

To się dziewczyna dorobiła.. głupota nie zna granic

Ktos
2019-04-10 20:39:18
Strona 1/1


Dane kontaktowe