2
2020
2015-07-10

Integracyjne spotkanie młodzieży


Pod hasłem „Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni” przebiegało kolejne integracyjne spotkanie uczniów dwóch sokołowskich szkół: ZSS im. Jana Pawła II i Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika. 

Odbyło się ono w czwartek 18 czerwca.   Inicjatorami i uczestnikami spotkania byli członkowie Szkolnego Koła Caritas przy PG nr 2, kierowanego przez p. Teresę Dziukowską i s. Mariolę Nacewicz oraz jedenaścioro uczniów z ZSS pod opieką p. Urszuli Sarneckiej i p. Agnieszki Sobiczewskiej.
Najpierw młodzież spędziła miłe chwile w restauracji i kręgielni „Yunavi” – była wspólna gra 
w kręgle, bilard oraz posiłek. Następnie wszyscy udali się do siedziby Zespołu Szkół Specjalnych. Tam gospodarze zaprezentowali gościom pomieszczenia pracowni i zapoznali z systemem pracy. Dalsza część spotkania miała rekreacyjny charakter i przebiegała na szkolnym boisku. Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia uczniowie PG nr 2 otrzymali od swoich przyjaciół z ZSS im. Jana Pawła II oprawiony rysunek przedstawiający anioły. 
Jak informuje s. Mariola Nacewicz, spotkanie sprzyjało pogłębianiu relacji, rozwijaniu więzi i budowaniu otwartości na drugiego człowieka. Obu grupom młodzieży ostarczyło wiele radości. Warto dodać, że bliskie kontakty SKC z gimnazjum nr 2 z uczniami ZSS trwają już ponad 10 lat i mają różnorodną formę, a kolejne roczniki chętnie podtrzymują przyjacielskie więzi między placówkami.
 
JO 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe