17
2020
2011-09-01

Integracja w plenerze


Okres letni to doskonały czas na spotkania integracyjne w plenerze. W minioną sobotę Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zorganizował imprezę pod nazwą "Kosowskie Lato" dla mieszkańców miasta, gminy i zaproszonych gości. Suto zastawione stoiska wystawiennicze kuchni regionalnej zachęcały wszystkich do degustacji. Burmistrz miasta Jan Słomiak powitał przybyłych właścicieli przedsiębiorstw handlowych, przedstawicieli placówek oświatowych, radnych i sołtysów, a zwłaszcza mieszkańców miasta i gminy :

- Ta impreza jest dla Was i chciałbym, by każdy znalazł tu dla siebie rozrywkę.

A w programie przewidziano naprawdę wiele atrakcji, jak: mecz ligowy - I kolejka mistrzostwa klasy B "Kosovia" - LZS Stara Wieś, gry i zabawy dla dzieci, mecz piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki i pokaz gołębi pocztowych. Wielu emocji uczestnikom festynu dostarczyła inscenizacja wypadku przeprowadzona przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kosowie. Zebrani na placu mogli zaobserwować działania podejmowane przez strażaków podczas kolizji drogowej. Ochrona życia i zdrowia osób poszkodowanych oraz zapewnienie bezpieczeństwa świadkom zdarzenia to sprawa priorytetowa dla ratowników. W przerwie rozegranego meczu piłki siatkowej nastąpiło wręczenie nagród i pucharów w przeprowadzonych konkursach: Moja mała Ojczyzna, Lato w Kosowie, Piękne posesje, Najbardziej ukwiecony ogród.

Zgromadzony pod sceną tłum do wspólnej zabawy  zachęcił debiutujący zespół młodych i zdolnych muzyków z Kosowa. KOS przypomniał najpiękniejsze utwory z polskiej muzyki rockowej i popowej, porywając wszystkich do tańca.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe