16
2020
2012-09-14

Integracja podczas pikniku


Kolejny Piknik Integracyjny, który odbył się 1 września na placu przed Sokołowskim Ośrodkiem Kultury, był okazją do znakomitej zabawy oraz promocji aktywności osób niepełnosprawnych.

Piknik Integracyjny to impreza plenerowa poświęcona integracji osób niepełnosprawnych oraz promocji ich aktywności artystycznej i sportowej. Część sportowa pikniku odbyła się na stadionie miejskim w Sokołowie. Część artystyczna zaś na placu przed budynkiem Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Obie cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Wspólna zabawa
Pikniki Integracyjne, których ideą przewodnią jest integracja osób niepełnosprawnych ze zdrowymi oraz promocja ich aktywności i twórczości organizowane są z Sokołowie od kilkunastu lat. Uczestnicy tej imprezy biorą udział w rozgrywkach sportowych, zabawach integracyjnych, przedstawiając ciekawe programy artystyczne i oryginalne rękodzieło. Osoby niepełnosprawne chętnie prezentują swoje dokonania, daje im to satysfakcję i wielką radość. Publiczność zaś potrafi docenić wysiłek, wkład pracy i zaangażowanie artystów. Tak było również i tym razem, kiedy uczestnicy pikniku zaczęli wspólnie tańczyć w rytm znanych przebojów.

Występy zespołów
Podczas pikniku na scenie przed Sokołowskim Ośrodkiem Kultury wystąpili znakomici artyści. Były wśród nich zespoły działające przy SOK: Sekcja Muzyczna działająca pod kierownictwem Michała Kamila Ostromeckiego, Zespół Pieśni i Tańca Sokołowianie, zespół wokalny Seniorynki, zespół rockowy PMS, oraz solistki Paulina Tymińska i Sandra Bazylczuk.
Nie mogło również zabraknąć prezentacji artystycznych osób niepełnosprawnych. Na scenie pojawili się reprezentanci SDS Miedzna, DPS „Jedlina” z Mieni, DPS „Nad Stawami” z Siedlec, SDS z Sokołowa z programem „Z uśmiechem przez życie”, warsztatów terapii zajęciowej „Z piosenką przez świat” oraz zespół artystyczny z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II z kabaretową etiudą „Resocjalizacja”.
Gościnnie na scenie zaprezentował się Teatr Wielkie Koło ze spektaklem dla dzieci „Magiczna Przygoda Robinsona Bluesa” oraz zespół Cygańskie Czary z Eleną Rutkowską. Grupa ta przedstawiła pełne temperamentu muzyczno-taneczne cygańskie show. Imprezę prowadził, tradycyjnie w znakomitym stylu, Paweł Kryszczuk.

Dobra atmosfera
Organizatorami Pikniku Integracyjnego byli: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Sokołowski Ośrodek Kultury, Centrum Pomocy Socjalnej w Sokołowie Podlaskim, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokołowie Podlaskim. Patronat nad imprezą objęło Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim i Miasto Sokołów Podlaski.
Wszyscy uczestnicy znakomicie się bawili, co podkreśla potrzebę organizowania tego typu spotkań. Dobrej atmosfery nie popsuła nawet kapryśna pogoda. Występom na scenie towarzyszył kiermasz rękodzieła, warsztaty plastyczne, wystawy, pokazy oraz atrakcje dla dzieci. Wiele osób chętnie z nich korzystało. Organizatorom gratulujemy udanego przedsięwzięcia, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

KATARZYNA MARKUSZ

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe