17
2020
2018-10-10

Integracja po indiańsku


Nie trzeba jechać do Ameryki, żeby poznać kulturę Indian. Można to zrobić w malowniczo położonych nad Liwcem Borzychach, gdzie znajduje się wioska indiańska „Fort Hantajo”.

Pod opieką wychowawczyń: Beaty Jasińskiej i Agnieszki Maksimiak oraz pedagog Joanny Turos i przedstawiciela rodziców Artura Babickiego pojechali tam 28 września uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokołowie Podlaskim. Wśród indiańskich tipi czekało na nich wiele różnorodnych atrakcji. Na początku uczniowie wysłuchali barwnej opowieści o kulturze i obyczajach Indian Ameryki Północnej i obejrzeli wystawę strojów oraz broni. Następnie wzięli udział w grupowych grach i zabawach terenowych - torze przeszkód, strzelaniu z łuku, rzutach włócznią do celu. Duże emocje wzbudziły zabawy z elementami rywalizacji i dopingiem członków grup. Dzieci uczestniczyły też w warsztatach rękodzieła. Wykonywały naszyjniki z koralików, które mogły zabrać ze sobą na pamiątkę. Następnie integrowały się przy nauce indiańskiej piosenki i wspólnym tańcu. Wycieczkę zakończyło ognisko i pieczenie kiełbasek.

Wszyscy w dobrym nastroju wrócili do domu. Ten miło spędzony czas uczestnicy wycieczki będą z pewnością długo wspominali.

J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe