29
2022
2012-10-19

Integracja klas pierwszych w PG 2


Początek nowego roku szkolnego to czas integracji uczniów, którzy z dniem 1 września rozpoczynają naukę w nowych szkołach. 96 uczniów klas pierwszych Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika wzięło udział w różnorodnych zajęciach integracyjnych i wycieczkach. Jedną z nich był integracyjny wyjazd do Klepaczewa. 
Jak poinformowała nas pani Joanna Turos, pedagog szkolny, 3 października wyruszyła tam 93- osobowa grupa młodzieży pod opieką p. Teresy Dziukowskiej, p. Joanny Biłas, p. Agnieszki Wojciuk, p .Jerzego Iwańskiego, s. Marzeny Tchórzewskiej i p. Joanny  Turos. W organizację wycieczki zaangażowana była również p.Ewa Murek Szotko, psycholog szkolny.  Pomimo deszczowej pogody  tego poranka  wszystkim towarzyszył dobry nastrój  i  nadzieja, że deszcz nie zdoła popsuć zaplanowanych atrakcji. W gospodarstwie agroturystycznym Braci Bobińskich oczekiwało na uczniów sześciu instruktorów, którzy przygotowali ciekawe zajęcia rekreacyjne. Pomimo niesprzyjających początkowo warunków pogodowych, dzięki bardzo dobrej organizacji uczniowie w grupach wzięli udział w atrakcyjnych zajęciach. Mieli możliwość strzelania z łuku, wiatrówki, rozpalania ognia za pomocą krzesiwa oraz ucierania mieszaniny manganianu VII potasu z cukrem. Zajęciom towarzyszyły duże emocje, zainteresowanie i dobra zabawa. Niewątpliwą kolejną atrakcją dla młodzieży był rejs parostatkiem po Bugu.  Dzięki temu, że deszcz przestał padać i wyszło oczekiwane słońce, uczestnicy wycieczki mieli okazję doświadczyć następnych mocnych wrażeń i przełamać lęk wysokości podczas zjazdu na linie. - Trzeba przyznać, że uczniowie naszego gimnazjum są bardzo odważni, wszyscy wykonali wzorowo tę niełatwą próbę sprawnościową - stwierdziła pani Turos.
Około południa uczestnicy wycieczki, już trochę zmarznięci, zgromadzili się przy ognisku, piekąc kiełbaski. - Przyjazna, serdeczna atmosfera i dobra zabawa sprzyjały nawiązywaniu kontaktów, relacji ze sobą. Zadowoleni, w radosnych nastrojach wróciliśmy do Sokołowa. Był to dobry czas wspólnego poznawania i doświadczenia, bycia razem w społeczności szkolnej - opowiadali  po powrocie.
J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe