17
2020
2017-03-06

III Turniej Szachowy Pamięci Żołnierzy Niezłomnych


Czterdziestu czterech szachistów rywalizowało w turnieju szachowym w Sokołowie Podlaskim w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4. Zawody po raz trzeci zorganizowano z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zmagania szachistów poprzedziła msza w konkatedrze i złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych żołnierzy AK. Następnie w szkole rozpoczęto rywalizację przy szachownicach. Do Sokołowa przyjechali gracze z Siedlec, Węgrowa, Mielnika, Łomży, Wiśniewa, Mińska Mazowieckiego, Łukowa. Szachiści grali na dystansie dziewięciu rund z tempem 10 minut plus 5 sekund za posunięcie dla zawodnika. Zwyciężył Adam Łukasik z klubu Skoczek Siedlce z dorobkiem 7,5 punktów. Tyle samo punktów zgromadził drugi w tabeli Bartosz Kotarski z Łomży. Trzecie miejsce zajął Józef Flaziński z Sokołowa Podlaskiego z dorobkiem 6,5 pkt., który pełnił jednocześnie obowiązki sędziego turnieju. Czwarte miejsce zajął również szachista Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Radosław Dudek z 6 punktami. W klasyfikacji juniorów zwyciężył Jakub Żurawicki z MUKS Fidei Węgrów z 6 punktami przed Marią Zaborowską z MTSz Mińsk Mazowiecki i kolegą klubowym Piotrem Orzełowskim z 5,5 pkt. W najmłodszej kategorii, młodzików najlepiej wypadli: Maciej Zaborowski (Mińsk Maz.), Krzysztof Dobosiewicz (Sosnowe) i Przemysław Sekuła (Węgrów). Wyróżniono nagrodami zawodników w różnych kategoriach: dziewczęta, najstarszy i najmłodszy zawodnik oraz najlepsi sokołowianie. Najstarszym zawodnikiem był Janusz Minko, zawodnik warszawskiego Modusa, który w turnieju reprezentował Hilarów. Najmłodszym graczem był Szymon Suska z Łukowa. Różnica wieku – 63 lata. Wśród dziewcząt nagrodzono Dżbik Magdalenę, Żurawicką Olę - obie z Węgrowa i Górską Maję z Mielnika. Najlepsi sokołowianie: Radosław Dudek, Maciej Bartosiak i Paweł Nasiłowski.

Najlepszym zawodnikom nagrody wręczali: Senator RP Waldemar Kraska, zastępca burmistrza Sokołowa Podlaskiego Krzysztof Dąbrowski, dyrektor SP4 Grażyna Skonieczna i prezes Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego Józef Flaziński.
Juliusz Nowicki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe