2
2020
2013-09-13

III Piknik Integracyjny


Wspaniała słoneczna pogoda sprzyjała uczestnikom Pikniku Integracyjnego, którzy w czwartek, 5 września, już po raz trzeci spotkali się przed budynkiem Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Na kilkugodzinne radosne spotkanie przybyli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy z Sokołowa Podl., mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej z Wirowa i Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej z Miedzny oraz uczniowie ZSzS im. Jana Pawła II, a także przedszkolaki i uczniowie młodszych klas sokołowskich placówek oświatowych oraz liczne grono dorosłych.
Imprezę zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim i współpracy z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury. Piknik współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dla Osób Niepełnosprawnych. Wśród widzów obecne były przedstawicielki organizatorów – wicestarosta Marta Sosnowska i dyrektor PCPR Maria Lidia Kosel, które skierowały do uczestników serdeczne słowa. Spotkanie poprowadził Paweł Kryszczuk z SOK-u. Wszystkich zabawiali i z powodzeniem zachęcali do tańca goście specjalni - klauni Ruphert i Rico z Clown Cirkus Show oraz na zakończenie zespół Akcent.
Tradycyjnie piknik umożliwił niepełnosprawnym wyjście do ludzi i zaprezentowanie umiejętności i talentów, przede wszystkim plastycznych i muzycznych, był też dobrą okazją do integracji ze społecznością miasta i okolic. W bloku artystycznym wystąpili przedstawiciele wszystkich przybyłych instytucji opiekuńczych i oświatowych. Za swoje popisy otrzymywali upominki. Gorąco oklaskiwano wszystkich wykonawców, w tym szczególnie efektowny program uczniów ZSzS im. Jana Pawła II, którzy w humorystycznej inscenizacji przybliżyli wiersze Juliana Tuwima. 
W tym wyjątkowym koncercie swój artystyczny kunszt zaprezentowały też zespoły działające przy Sokołowskim Ośrodku Kultury - Black Code Dance Studio, ZPiT „Sokołowianie” oraz Zespół Wokalny „Seniorynki”.
Dużym zainteresowaniem wśród uczestników imprezy cieszyły się integracyjne zabawy w plenerze, pokaz baniek mydlanych, kiermasz rękodzieła artystycznego, warsztaty plastyczne, malowanie buziek oraz stoiska wystawiennicze z dorobkiem artystycznym podopiecznych DPS z Wirowa, ŚDS i WTZ z Sokołowa oraz uczniów ZSzS im. Jana Pawła II. Nowości zakupione dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta prezentowała też Biblioteka Pedagogiczna.
Przyjazna i radosna atmosfera pikniku sprawiała, że chyba nikt nie czuł się wyizolowany ani inny. Dzięki wysiłkowi i pracy wielu osób odbyła się impreza mająca na celu nie tylko świetną zabawę, ale także integrację społeczeństwa.
 
JO
« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Byłem widziałem cudowna impreza!!!!Klauni fantastyczni Sokołów musi!!!ICH częściej zapraszać

Marek i Krystyna
2014-09-17 12:43:12
Strona 1/1


Dane kontaktowe