17
2020
2019-06-25

III miejsce w Polsce - wielki sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Grochowie


Na uroczystość zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Grochowie przybyli niecodzienni goście - Pan Julian Zdzisław Krystowski – Kierownik Inspektoratu ZUS w Sokołowie Podlaskim oraz Pani Elżbieta Madziar – Kierownik Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych Inspektoratu ZUS w Sokołowie Podlaskim. Obecność gości wiązała się z realizacją przez uczniów naszej szkoły "Projektu z ZUS". Projekt realizowany był w roku szkolnym 2018/2019 dla uczniów klasy VIII, podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie.

Główny cel projektu to systematyczne budowanie świadomości młodego pokolenia o tym, jak ważne są ubezpieczenia społeczne i popularyzacja wśród uczniów wiedzy z tego zakresu. Projekt kończył się możliwością udziału w konkursie.

Zadaniem uczestników projektu było wykonanie materiału wyjaśniającego, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Formą realizacji projektu był film, plakat lub komiks. Uczniowie w grupach projektowych bądź indywidualnie, pod opieką nauczyciela przygotowali plakaty oraz film. Po zakończeniu projektu komisja szkolna zakwalifikowała do etapu regionalnego 2 prace: film pt. "Podróż po Polsce - sonda społeczna dotycząca ubezpieczeń w ZUS", którego autorami są: Jarosław Sekuła, Julia Godlewska, Gabriela Sobolewska i Emilia Krasnodębska oraz plakat pt. "Twój wybór", którego autorką jest Aleksandra Popowska. Zarówno plakat, jak również film znalazły się w finale konkursu regionalnego i zostały zakwalifikowane do etapu centralnego, którego rozstrzygnięcie przyniosło wielki sukces autorom filmu. W kategorii film uczniowie zajęli III miejsce w kraju. Jury po dyskusjach i długich naradach doceniło oryginalność wykonania filmu, poprawność merytoryczną i wiedzę uczniów z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Wszyscy zgromadzeni na uroczystości zakończenia roku szkolnego, w obecności przedstawicieli ZUS-u mogli obejrzeć nagrodzony film. Następnie goście wręczyli uczniom dyplomy i nagrody, gratulowali sukcesu i podziękowali za udział w konkursie, a na ręce dyrektora Wojciecha Grądzkiego złożyli podziękowania za udział szkoły w projekcie, który odbył się już po raz trzeci. Wzięło w nim udział ok. 5 tys. uczniów z całej Polski. Goście wręczyli również dyplom i upominek pani Annie Wyszomirskiej za udział w projekcie i przygotowanie uczniów do konkursu.

Gratulujemy uczniom miejsca na podium. Dziękujemy, że podjęli wyzwanie i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej. Powodzenia!
 
Anna Wyszomirska 
Fot. ZO w Grochowie


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe