11
2020
2018-05-15

III Kosowskie Spotkanie Kapel Weselnych


W niedzielę 6 maja, na scenie plenerowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim odbyło się III Kosowskie Spotkanie Kapel Weselnych. Tym razem wzięło w nim udział szesnaście kapel z województw mazowieckiego i podlaskiego. Reprezentowały one różne rodzaje muzyki.

Spoiwem było tradycyjne instrumentarium i sięganie do korzeni muzyki weselnej. Folk był jednak tylko podstawą wyjściową twórczo przetwarzaną i interpretowaną. Repertuar migrował więc od faktycznej tradycji (polki, oberki), poprzez wplatanie elementów nowoczesnego pop-u, do jazzowych interpretacji standardów z elementami klezmerskimi.

Kilka minut po godzinie 15.00 spotkanie, tradycyjnie już, otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak oraz Dyrektor MGOK Ewa Rutkowska. Następujące potem prezentacje i koncerty trwały do godz. 21.00, gromadząc blisko 200-osobową publiczność.

Miło nam było gościć pośród niej dyrektor Marzannę Chwaszczewską Miejskiego Ośrodka Kultury w Brańsku oraz Urszulę Tomasik, niegdyś prężną animatorkę kultury w Mielniku, dziś występującą w Kapeli Gminnej Siemiatyckiej.

Podczas niedzielnego koncertu wystąpili: Sterdyniacy, Sami Swoi, Sokołowscy Bardowie, Kapela Korzeniewskich, Głochowscy, Szwagry, Tadeusz Kopaniarz, Kłosy, Gminna Kapela Siemiatycka, Zespół Instrumentalny Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim, Folk Expres oraz Baja.

Jako organizatorzy, pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim wykonawcom - solistom i kapelom, za to, że zechcieli tak licznie odpowiedzieć na nasze zaproszenie i tak znakomicie zaprezentować się na naszej scenie. Niezmiennie dziękujemy także Ewie Arciechowskiej, Jerzemu Mielaniukowi i Waldemarowi Deoniziakowi za wielką pomoc w organizacji. Liczymy na Was i w roku przyszłym!
 Info / Fot. MGOK w Kosowie Lackim 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe