17
2020
2011-01-22

III Kolędowe Serce Mazowsza za nami


W wtorek 11 stycznia w sali widowiskowej SOK odbyły się miejsko – powiatowe przesłuchania w ramach III Festiwalu Kolęd i Pastorałek ,,Kolędowe Serce Mazowsza”.

W eliminacjach wzięły: zespół wokalno – instrumentalny ,,Muza” z Zespołu Oświatowego im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach, Paulina Tymińska i Kuba Lachowski – ze Studia Piosenki działającego w Sokołowskim Ośrodku Kultury, septet wokalny z Zespołu Oświatowego im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach, kwintet wokalny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wyrozębach, schola ,,Aniołki Najwyższego” z parafii N.S.N.M.P. w Sokołowie Podlaskim, duet wokalno – instrumentalny – Marcin Siemikowski i Piotr Kamiński, Daria Tararuj oraz zespół wokalno – instrumentalny ,,Szara – Band” z Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Wykonawcy przygotowali dwa utwory: jeden obowiązkowy (jeden z pięciu do wyboru) i jeden dowolny (kolęda, pastorałka lub piosenka świąteczno – noworoczna). Ważnym elementem było kryterium, iż dopuszczalny był tylko podkład muzyczny (akompaniament) wykonany ,,na żywo”.
Prezentacje młodych artystów oceniało jury w składzie: Barbara Żarnowiecka, Krystyna Kowalewska i Michał Soszka. Jurorzy przyznali cztery wyróżnienia, które oznaczały zarazem promocję do kolejnego etapu festiwalu. Docenili Paulinę Tymińską, Jakuba Lachowskiego, duet Marcin Siemikowski i Piotr Kamiński oraz zespół ,,Szara – Band”. Na koniec imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątki festiwalowe.
Sokołowski Ośrodek Kultury, przy współpracy z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, po raz drugi jest współorganizatorem Festiwalu ,,Kolędowe Serce Mazowsza”.
Koncert Finałowy w Sokołowie Podlaskim odbędzie się w niedzielę 30 stycznia w kościele konkatedralnym o godzinie 17.
MICHAŁ SOSZKA
FOT. SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe