15
2020
2013-03-22

II sokołowski Zlot Zucha "Marzanna"


W ostatni weekend w budynku Zespołu Oświatowego im. M. Frąckowiak w Skibniewie rozbrzmiewał wesoły gwar.
Z zaproszenia organizatorów i dyrektor Wiesławy Kapusty skorzystały cztery jednostki działające przy Sokołowskim Domu Harcerza – 3 GZ „Dzielne Plastusie”, 13 GZ „Mali odkrywcy”, 44 SDW „Sokolow.pl” i 33 DH „Wędrowne sokoły”. W zlocie uczestniczyło pięćdziesięcioro zuchów i harcerzy oraz kilkoro instruktorów. Zimowa pogoda nie przeszkodziła w realizacji zadań programowych, a atmosfera zlotu była bardzo gorąca.
Najważniejszym punktem piątkowego programu było uroczyste świeczkowisko, w trakcie którego zebrani usłyszeli gawędę o Powstaniu Styczniowym, a pięcioro zuchów złożyło obietnicę zucha. Nie zabrakło piosenek i pląsów, które cieszyły się wielkim powodzeniem nie tylko wśród zlotowiczów. Do wspólnej zabawy przyłączyli się licznie przybyli mieszkańcy Skibniewa ze swoimi pociechami. Wielu z nich zostało jeszcze na zajęcia integracyjne „Maraton pląsów”. W sobotę przed obiadem trwała ciekawa gra terenowa „Poszukiwanie Wiosny”. Wprawdzie pogoda spłatała figla, ale zadania gry udało się zrealizować. Po południu, w czasie zajęć z majsterki zuchowej, powstały Marzanny, które następnie zostały spalone w trakcie ogniska przebiegającego pod hasłem „Przeganianie Pani Zimy”. Wieczorem starczyło jeszcze sił na śpiewanki i pląsy, na które znów przybyli przedstawiciele miejscowej społeczności. Ten bogaty we wrażenia dzień zakończył się zuchowym wieczorem filmowym.
W niedzielę, ostatniego dnia zlotu, zuchy uczestniczyły we Mszy Świętej w kościele św. Wojciecha w Skibniewie. Na zakończenie zlotu odbył się tradycyjny apel.
Organizatorzy dziękują pani Wiesławie Kapusta - dyrektor ZO w Skibniewie za stworzenie prawdziwie domowej atmosfery zlotu oraz ks. proboszczowi Franciszkowi Szulakowi za niezwykle przyjazne przyjęcie.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe