17
2020
2014-06-09

II Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu


W czwartek 29 maja już po raz drugi w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Organizatorami imprezy byli Dyrektor GOKiS, Wójt Gminy Sterdyń i Starosta Powiatu Sokołowskiego.

Na początku spotkania rozdano nagrody licznej grupie zwycięzców XXI Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu” Podlasie 2014 w Sterdyni, którzy zakwalifikowali się do etapu finałowego w Bielsku Podlaskim. O wynikach tego festiwalu informowaliśmy w 18. numerze naszego tygodnika.
W Festiwalu Piosenki o Zdrowiu wystąpiło 8 podmiotów muzycznych. W prezentowanych utworach wykonawcy na wesoło przekazywali ważne treści dotyczące właściwego odżywiania i zdrowego stylu życia. Po konkursowych zmaganiach był czas na poczęstunek. Jury po obradach postanowiło przyznać I miejsce zespołowi „Kaprysy” z ZS w Skrzeszewie - gimnazjum (kategoria  zespoły) i Paulinie Tymińskiej z ZS w Sabniach – szkoła podstawowa (kategoria soliści). Laureatami II miejsca zostali: Voci Bambini z Sokołowskiego Ośrodka Kultury (kat. zespoły) i Liwia Długosz z GOKiS w Sterdyni (kat. soliści). Wyróżnienia otrzymali – Roksana Pietrucha (ZS w Sabniach - gimnazjum), zespół Promyk ze Szkoły Podstawowej w Łazowie, uczennice klasy III z ZS w Skrzeszewie i „Huragany” z GOKiS w Sterdyni. Nagrody i dyplomy wszystkim uczestnikom festiwalu wręczyła wicestarosta Marta Sosnowska, wójt gminy Czesław Marian Zalewski oraz Witold Grzyb jako przedstawiciel jury.
Interesującym urozmaiceniem festiwalu była scenka teatralna pt. „Poczekalnia” w wykonaniu młodzieży z Klubu 4H działającego przy GOKiS w Sterdyni pod kierunkiem Marianny Kobylińskiej. Młodzi artyści w humorystyczny sposób przedstawili bolączki systemu ochrony zdrowia, a także różne typy ludzkie, charakterystyczne dla współczesnego świata.   

J.O.« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe