17
2020
2013-03-04

II Mazowiecki Narciarski Bieg Lachów w Paczuskach


W minioną sobotę 23.02.2013r w Paczuskach Dużych gmina Bielany odbył się II Mazowiecki Narciarski Bieg Lachów.
Organizatorami tego niecodziennego sportowego wydarzenia byli: Gmina Bielany z Wójtem Zbigniewem Woźniakiem na czele i Stowarzyszenie Kapitał-Praca-Rozwój – Siedlce z prezesem Jarosławem Superą.
Pierwsza tego typu impreza miała miejsce w roku ubiegłym i wtedy pogoda trochę pokrzyżowała szyki uczestnikom – śniegu było mało. W tym roku nie zabrakło białego puchu, na dodatek temperatura lekko poniżej zera również sprzyjała biegaczom. Wśród licznej grupy narciarzy tak jak
i w ubiegłym roku nie zabrakło reprezentacji Publicznego Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Sokołowie Podl. Dziesięcioosobowa grupa uczniów (W. Dolińska, K. Bezler, M. Ratyński, P. Wojewódzki, A. Kusiak, M. Sasin, P. Sasin, K. Wiktorowski, J. Derlicki, S. Paprocki) wraz z panią Renatą Kalicką - opiekunem Samorządu Uczniowskiego, punktualnie w samo południe stawili się w Paczuskach. Wspaniała pogoda, wysoka frekwencja i gorąca atmosfera zapowiadały świetną zabawę. Rywalizowano w trzech grupach: dzieci, młodzież i dorośli z podziałem na kobiety i mężczyzn. Uczniowie z PG 2 zaprezentowali się świetnie, zajmując czołowe miejsca: Wioletta Dolińska zdobyła I miejsce wśród gimnazjalistów i I miejsce wśród kobiet w kategorii dorośli, a Krzysztof Bezler zdobył II miejsce wśród gimnazjalistów i III miejsce wśród mężczyzn w kategorii dorośli. Pozostali uczniowie również wypadli świetnie. Na duże uznanie zasługuje to, że narciarstwo biegowe nie jest obce młodzieży z PG 2. Może wyrosną z nich następcy Justyny Kowalczyk?
Organizatorom sobotniego biegu należy pogratulować wspaniałej imprezy i konsekwencji w działaniu. Warto docenić propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Sobotni bieg narciarski oraz atrakcje takie jak kulig, ognisko, przejażdżki skuterem śnieżnym, konkursy i gorący poczęstunek sprawiły, że na pewno ten dzień na długo zostanie w pamięci uczestników imprezy. Wszyscy uczestnicy Biegu Lachów otrzymali drobne upominki, a zwycięzcy nagrody.
Uczestnicy dziękują Wójtowi Zbigniewowi Woźniakowi i pracownikom Urzędu Gminy w Bielanach za zorganizowanie tej atrakcyjnej imprezy rekreacyjno- sportowej i z niecierpliwością czekają na kolejny narciarski Bieg Lachów.


JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe