17
2020
2015-06-24

II Jazzowy Przednówek w Sokołowie


Na sobotni wieczór 23 maja ta sama od lat grupa entuzjastów dobrej muzyki pod wodzą Jerzego Mikołajczuka i Macieja Węża przygotowała dla miłośników starego dobrego jazzu nie lada gratkę – w Restauracji Gama odbył się II Jazzowy Przednówek w Sokołowie.

W kilkugodzinnym koncercie nie tylko znane standardy jazzowe zagrali Ronnie Cuber z USA i wybitni polscy muzycy. 
Ronnie Cuber to jeden z najlepszych amerykańskich saksofonistów barytonowych średniego pokolenia. Grywa również muzykę latynoamerykańską, pop, rock oraz blues.   Występował między innymi z Ericem Claptonem, B.B. Kingiem, Frankiem Zappą, Arethą Franklin, Maynardem Fergusonem. 
 
Gościowi zza oceanu towarzyszyli: perkusista Kazimierz Jonkisz (urodzony w 1948 polski muzyk jazzowy, mający za sobą wiele występów z muzykami o międzynarodowej sławie, pedagog); dobrze znany sokołowskiej publiczności kontrabasista Piotr Rodowicz (również kompozytor, aranżer i pedagog, absolwent Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, Jazz Mobile School w Nowym Jorku i Berklee College of Music w Bostonie, koncertował i nagrywał z wieloma znanymi polskimi i zagranicznymi muzykami np. pianistą Włodkiem Pawlikiem i zespołami np. z Brooklyne Symphony Orchestra) oraz przedstawiciel młodszego pokolenia Piotr Wrombel (pianista, kompozytor, aranżer, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat wielu nagród, uczestnik licznych projektów Jazzowych, aktywny na scenie muzyki gospel i pop, jako pianista towarzyszy m.in. Edycie Górniak, Tatianie Okupnik, Marysi Sadowskiej). 
 
Szkoda, że tym razem nie było w Restauracji Gama kompletu słuchaczy, bo takiego zestawu muzyków i prawdziwego święta muzyki granej na żywo nie powstydziłyby się największe sale koncertowe świata. 
 
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe