11
2020
2016-09-27

II Historyczny Rajd Rowerowy


W niedzielę 19 września punktualnie o 13.30 na  parkingu przy Urzędzie Gminy w Bielanach  zebrała się blisko 100 osobowa grupa cyklistów.

Na każdego uczestnika czekał prowiant w postaci wody mineralnej i batonika, o które zadbała pani prezes stowarzyszenia Danuta Księżopolska. Wszystkich zebranych powitała dyrektor Zespołu Oświatowego w Bielanach Jarosławach Renata Kalicka. Przypomniała o konieczności  nałożenia kamizelek odblaskowych i wskazała na potrzebę przestrzegania zasadach bezpieczeństwa. Życzyła też wszystkim uczestnikom szerokiej, bezpiecznej drogi oraz wielu wspaniałych wrażeń. Grupa wyruszyła w drogę  podzielona na mniejsze zespoły podróżnicze. Nad ich bezpieczeństwem czuwali nauczyciele Zespołu Oświatowego w Bielanach, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu rajdu i dbali o sprawny jego przebieg oraz pan Rafał - funkcjonariusz posterunku Policji w Repkach.

Trasa rajdu obejmowała w tym roku następujące  miejscowości: Patrykozy , gdzie korzystając z gościnności pana Maurycego Zająca- właściciela pałacu w Patrykozach - uczestnicy mogli podziwiać właśnie tę perełkę regionu. Kolejną miejscowością był Kożuchówek. Tam rajdowcy  podziwiali  starą XVIII wieczną dzwonnicę oraz wysłuchali  jej historii, którą przedstawił Bartłomiej Rytel - uczeń gimnazjum w ZO w Bielanach. Trasa przejazdu przebiegała również przez  miejscowość Brodacze , a stamtąd polną dróżką grupa  dotarła  do Wojewódek Górnych. Chwila zadumy nad grobami żołnierzy pozwoliła na poznanie tego ważnego miejsca historii i złapanie oddechu. Z Wojewódek Górnych  przez  Wojewódki Dolne grupa dotarła  do  Bielan Wąsów, a dokładnie do Podlaskiego Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach Wąsach. Tam dzięki uprzejmości państwa Grażyny i Mariusza Murawskich –właścicieli muzeum, uczestnicy rajdu podziwiali ciężki sprzęt wojskowy: wozy pancerne, transportery a nawet samolot. To niezwykłe muzeum dodatkowo wyposażone jest w kącik rekreacyjno- sportowy, a dokładnie w  siłownię plenerową. Tam, najwytrwalsi mogli  spróbować swoich sił. Ostatnim punktem programu był wspólny grill przygotowany przez nauczycieli i  panie pracujące w kuchni ZO w Bielanach. To niezwykłe wydarzenie nie mogłoby  się odbyć bez niezawodnych władz samorządowych. Wójt gminy Bielany Zbigniew Woźniak pogratulował uczestnikom wspaniałej kondycji i wręczył im kosz cukierków, a sekretarz gminy Krystyna Długołęcka przemierzyła wspólnie z uczestnikami całą trasę rajdu.

Mamy ogromna satysfakcję, że II rajd po gminie Bielany cieszył się tak dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży, ale również wśród dorosłych mieszkańców naszej gminy. Gorące podziękowanie  składamy również Radzie Rodziców przy ZO w Bielanach. Bardzo cieszymy się, że byliście Państwo z nami.
 
Wspólnie przejechane 20 kilometrów, niezapomniane widoki mazowieckich, jesiennych pól, niezwykłe miejsca związane z historią naszej gminy, smakowite potrawy z grilla oraz wspaniała atmosfera  na długo pozostaną w naszej pamięci. Już dziś zapraszamy na kolejny rajd za rok.

Stowarzyszenie Jadwisia
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe