17
2020
2014-11-14

II Biesiada Jesienna w „Jedynce”


W piątek 24 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim odbyła się „II Biesiada Jesienna”.

Impreza przebiegała pod hasłem „Jedynka łączy pokolenia” i głównym jej celem było włączenie się do obchodów 590 lat istnienia miasta Sokołów, integracja środowiska lokalnego wokół wspólnego przedsięwzięcia oraz rozliczenie zadań z rządowego programu „Radosna Szkoła - place zabaw”.
Przygotowania trwały od wiosny. Dzięki wycieczkom po najbliższej okolicy uczniowie poznawali różne funkcje miasta w społeczności lokalnej. Klasy I i II odwiedziły Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe, poznając ich funkcje administracyjne. Klasy III i IV poznały funkcję kulturową i historyczną miasta, spacerując pod okiem nauczyciela PG 2 Jacka Odziemczyka. Natomiast klasy V i VI odkrywały historię i współczesność, odwiedzając w Bibliotece Miejskiej Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta lub sokołowskie zakłady pracy. Uczniowie uczestniczyli w konkursach pokazujących przeszłość i współczesność szkoły. Do dziś można oglądać wystawy pokonkursowe: „Ja w szkole” „.Ja i moja rodzina w SP1- album”, „Rodzinne drzewo genologiczne w SP1”.
W piątek do szkoły przybyła liczna grupa absolwentów. W towarzystwie Samorządu Uczniowskiego zwiedzali budynek, oglądali wystawy przygotowane na ten dzień i kroniki w bibliotece, byli też gośćmi na lekcjach. W świetlicowej kawiarence wspominali swoje szkolne lata, prezentowali własne zawody i dokonania.
W czwartkowy wieczór i wczesnym popołudniem w piątek rodzice przygotowywali na trzech kondygnacjach stołówki tematyczne, a że impreza nawiązywała do 590-lecia Miasta, więc potrawy i dekoracje były w kolorach flagi miejskiej. Green Bar zaproponował sałatki na zielono, Słoneczna Cukiernia podawała same żółte ciasta, a Bar Mleczny serwował nabiał w oryginalnych naczyniach z lat 50 i 60-tych.
W piątek po południu w sali gimnastycznej zebrali się goście z Delegatury w Siedlcach KO w Warszawie, władze miasta, delegacje ze szkół, emerytowani nauczyciele, byli dyrektorzy, absolwenci, sąsiedzi. W części oficjalnej głos zabrała Hanna Bolesta - starszy wizytator KO oraz burmistrz Bogusław Karakula. Przekazano też symboliczne klucze do placów zabaw z programu „Radosna Szkoła” miejskim placówkom: SP 1, SP 2, SP 4. Proboszcz Parafii Św. Jana Bosko, ks. Stanisław Stachal poświęcił plac, po czym przecięto wstęgę. 
Po części oficjalnej odbył się „Turniej trzech pokoleń”. Zachęcone piosenką tematyczną z danego pokolenia drużyny złożone z dziadków, rodziców i dzieci rywalizowały w różnorodnych konkurencjach. Dzięki sponsorom, czyli Miastu Sokołów, Radzie Rodziców SP 1, Firmie Ubezpieczeniowej Agnieszki Tomaszewskiej i Robertowi Soszyńskiemu z PSB Mrówka, każda drużyna odchodziła z torbą pełną nagród.
Na zakończenie dyrektor szkoły Zofia Steć podziękowała za wspólną zabawę, a przewodniczący Rady Rodziców Tomasz Maliszewski zaprosił zebranych do stołówek tematycznych. 
Dyrekcja szkoły dziękuje wszystkim osobom związanym z organizacją i realizacją zadania „II Biesiada jesienna - Jedynka łączy pokolenia” za wkład pracy, zaangażowanie i kreatywność.
 
OPR. JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe