17
2020
2017-10-11

"Idźmy naprzód z nadzieją"


Pod takim hasłem 8 października 2017 r. obchodzony był XVII Dzień Papieski, który przypada zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Z tej okazji w całym kraju i wśród Polonii odbywały się liczne wydarzenia duchowe, kulturalne, intelektualne i o charakterze sportowym. Nawiązywały do życia św. Jana Pawła II i jego nauczania. Tradycyjnie przy kościołach przeprowadzono też zbiórkę na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej, niezamożnej młodzieży z małych miast i wsi.
W Sokołowskim Ośrodku Kultury 6 października, czyli w piątek przed Dniem Papieskim pamięć św. Jana Pawła II jak co roku uczciły przedszkolaki, biorąc udział w XVII edycji koncertu „Dzieci Ojcu Świętemu". Wszystkich zgromadzonych powitał dyrektor Marcin Celiński, a koncert prowadziła Alina Simanowicz. Wystąpiły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Chatka Puchatka”, „Kwiatuszki Dobroci” z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek, „Delfinki” z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Puchatka”, „Misiowe nutki” z MP nr 5, „Kubusie” z MP nr 3, „Leśne wiewiórki” z MP nr 4 „Leśna Kraina”, „Słoneczka” z MP nr 2.
Prezentacje były bardzo różnorodne w nastroju i treści: pieśni religijne i piosenki, w tym z elementami biografii św. Jana Pawła II i prezentacją multimedialną, okolicznościowe wiersze, montaż słowno – muzyczny „Pielgrzym”, układy taneczne „Krakowiak” i „Trojak”. Na scenie w papieskiej bieli stroju pojawił się też podopieczny Sióstr Salezjanek, co wywołało aplauz i wzruszenie widzów. Przedszkolaki występowały z dziecięcym wdziękiem, radością i zapałem. Niektórzy wykonawcy porywali publiczność do wspólnej zabawy. Nagrodą dla wszystkich były gromkie oklaski bardzo licznie zgromadzonych widzów, dyplomy i podziękowania od pana dyrektora, a na zakończenie koncertu… pyszne kremówki. Koncert znakomicie uczcił pamięć św. Jana Pawła II i przypomniał jego nauczanie.

J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe