17
2020
2017-09-20

"Idźcie i głoście"


Pod takim hasłem tradycyjnie 14 września, czyli w święto Podwyższenia Krzyża Świętego w Serpelicach nad Bugiem prawie 1500 młodych ludzi wraz z opiekunami było uczestnikami Diecezjalnego Dnia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Tego typu spotkanie odbywa się od kilkunastu już lat.

Wśród zgromadzonych liczną grupę stanowili uczniowie z terenu naszego powiatu, którzy rano uczestniczyli w spotkaniach modlitewnych w kościele stacyjnym (w Drohiczynie lub Sarnakach), a następnie dotarli do Serpelic. Każda grupa miała ze sobą krzyż, który p poświęceniu przez Księdza Biskupa został pozostawiony na Kalwarii Podlaskiej.

Pierwszym punktem spotkania na szczycie Kalwarii był koncert zespołu Full Power Spirit. Grupa, założona w 2001 roku w Białej Podlaskiej, wykonuje muzykę chrześcijańską w stylu hip-hop i zdobya popularność w Polce i poza granicami. Ma na swoim koncie współpracę ze znanymi muzykami. Znaczące wydarzenia w historii zespołu to przygotowanie piosenek oraz klipu promującego akcję Caritas Polska „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, współpraca z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”, udział w dwóch edycjach programu „Kolędy zaczarowane” TVP2, koncert w Pałacu Prezydenckim w 2007 roku, koncert w studiu imienia Agnieszki Osieckiej, wyemitowany przez Program III Polskiego Radia, płyta „Hip-hop dekalog”, płyta „8 Błogosławieństw – siła serca kontra siła pięści”, oprawa muzyczna magazynu młodzieżowego „Raj” w TVP (2008 – 2010r.). Warto dodać, że piosenka FPS „Nieśmiertelni” została wykorzystana w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Solistką zespołu jest Olga Szpańska. Koncert w Serpelicach jak zwykle cechowała olbrzymia energia i dobry kontakt z publicznością.

Po występie FPS i świadectwach wygłoszonych przez gości sprawowana była Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus. Przekonywał on młodych, że Jezusa warto naśladować.

Ostatnim punktem Dnia Młodzieży było symboliczne przejście przez Bramę – Krzyż i otrzymanie znaku spotkania.

J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe